Nowy singiel „Not First Love” duetu Curly Cale. Premiera: 17.04.2023

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Not First Love”, trzeci singiel promujący debiutancką płytę duetu Curly Cale „Light In The Darkness”, która ukazała się w listopadzie 2022 roku. „Not First Love” (audio) w serwisie YouTube:

Curly Cale to duet stylistycznie oparty głównie na muzyce lat 60. i 70. – złotej ery jazzu i bluesa. Repertuar obejmuje standardy oraz kompozycje własne w akustycznych aranżacjach.

James Brierley – wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Pochodzi z Anglii. Przez wiele lat występował w Wielkiej Brytanii i Europie, śpiewając utwory z kręgu rocka, soulu, popu i jazzu. Od 27. lat mieszka w Polsce. W 2015 roku współtworzył zespół James B. & Friends, z którym pojawił się w programie „Must Be The Music”. W 2019 roku, już jako solowy wykonawca, wziął udział w I Edycji „The Voice Senior”. Oba występy przyniosły mu spore grono fanów z całej Polski. James wystąpił także w tegorocznej IV Edycji „The Voice Senior”, gdzie dostał się do ścisłego Finału.

Maciej Pruchniewicz – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojciechem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Małgorzatą Ostrowską, Czesławem Mozilem, Katarzyną Groniec, Antonim Gralakiem, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe i przez wiele lat grał w zespole Hot Water. Solowo zadebiutował w zeszłym roku singlem „Opowieść o Ziemi”. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.

James Brierley o piosence “Not First Love”:
„Piosenka „Not First Love” to wyznanie dojrzałego mężczyzny, który po wielu życiowych perypetiach i nieudanych związkach odkrywa prawdziwą miłość. Jego ukochaną jest podobnie jak on, doświadczona kobieta. To przy niej odnalazł swe właściwe miejsce i nigdy jej nie opuści dbając, by zawsze była bezpieczna i szczęśliwa.”
Zespół o płycie:
„Album polsko-angielskiego duetu Curly Cale to zarówno dobrze znane zagraniczne i polskie klasyki, jak i autorskie piosenki. Inspiruje nas szczególnie muzyka jazzowa i bluesowa lat 60. i 70., z domieszką mocniejszych, rockowych brzmień. Dzięki nowoczesnym aranżacjom, rozwiązaniom stylistycznym i instrumentarium, „Light In The Darkness” jest nie tylko nostalgicznym powrotem do minionej epoki, ale ożywczym spotkaniem tradycji z progresją.”

Piosenkę nagrano w składzie:
James Brierley – śpiew, gitara akustyczna
Maciej Pruchniewicz – gitara elektryczna i akustyczna, elektronika, efekty, gitara cigar box

Gościnnie:
Marcin Lamch – kontrabas
Jacek Piskorz – fortepian
Nagrano w Studio Załuski w Załuskach k/Warszawy i Hasselhoff Studio w Łodzi
Realizacja dźwięku: Maciej Pruchniewicz, Paweł Cieśla

Miks i mastering: Paweł Cieślak
Produkcja: Maciej Pruchniewicz, Paweł Cieślak
Projekt graficzny płyty: Dorota Jabłońska-Gralak
Autorką zdjęcia jest Monika Truszkowska-Pruchniewicz

Kontakt z zespołem:
Maciej Pruchniewicz – tel. +48 603 900 986, studiozaluski@gmail.com
https://www.facebook.com/curlycale

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.