Nowa EP-ka i teledysk Dariusza Wudkowskiego

02.11.2018 roku, to data premiery drugiej EP-ki Dariusza Wudkowskiego „Odsłona”, a także data koncertowej premiery płyty, która odbędzie się w kawiarni artystycznej Światłownia w Bydgoszczy.
Dariusz Wudkowski to kompozytor, wokalista i tekściarz pochodzący z Chełmna w województwie kujawsko-pomorskim, a od kilku lat mieszkający i tworzący w Anglii.
Nagrania zostały zrealizowane w angielskich studiach: Apple Tree i Evolution, a także w polskim MAQ Records Studio w Wojkowicach.
Wszystkie zarejestrowane na „Odsłonie” utwory są zapowiedzią płyty, która ukaże się wiosną 2019 roku, a znajdzie się na niej kilkanaście premierowych piosenek. Teksty, które przedstawiają osobowość Dariusza, napisane są z troską o wszystkich ludzi, których dotyczy codzienna, ukryta prawda. To propozycja dla miłośników „piosenek z tekstem” oraz akustycznego brzmienia w klimatach blues-rockowych i folkowych.
Płytę promuje piosenka “Raj”, do której teledysk powstał we współpracy z TVP3 Bydgoszcz:

W nagraniach udział wzięli:
Dariusz Wudkowski – śpiew, gitary
Aneta Romańczyk – chórki
Paweł Antoniewicz – gitary
Andrzej Loska – gitary
Mariusz Ledwoch – bas
Wojciech Sadecki – bas
Mariusz Mitura – perkusja
Nick Moorbath – klawisze
Phillip Goos – instrumenty różne
Maciej Stach – aranżacje

Projekty graficzny, produkcja i redakcja płyty: Piotr Widke

Track lista:
1. Gdzie jesteś (Wudkowski/Wudkowski) 4:22
2. Everyday (Wudkowski/Wudkowski) 3:13
3. Twój świat (Wudkowski/Wudkowski) 6:08
4. My Girl (Wudkowski/Wudkowski) 3:30
5. Dzwonki (Paweł Antoniewicz/Wudkowski) 4:05
6. Nadzieja (Wudkowski/Wudkowski) 3:48
7. Raj (Wudkowski/Wudkowski) 4:54
Total time: 30:48

***
DARIUSZ WUDKOWSKI “Odsłona” (EP)
P&C 2018 Flower Records, FR 105 2
PREMIERA: 02.11.2018r.

Dariusz Wudkowski o sobie:
Przez lata tworzyłem i grałem w różnych zespołach. Fascynacja muzykami bluesowymi nie pozwalała skupić mi się na niczym innym, jak tylko na graniu i śpiewaniu. Grałem po piwnicach, garażach, klubach, byle tylko robić wszystko w tym kierunku. Zaczęły powstawać moje pierwsze teksty, w międzyczasie zmieniały się zespoły, gdyż koledzy pozakładali swoje rodziny i wiadomo że później ciężko mi było stworzyć z powrotem dobry skład. Mimo wszystko moje niepowodzenia, porażki nie przeszkadzały mi w dążeniu do spełnienia marzenia, czyli wydania płyty oraz i dobrego składu, w którym każdy by się rozumiał i tworzylibyśmy maszynerie do tworzenia muzyki.

Dziś mogę powiedzieć, że było warto i jestem dumny z tego, co stworzyłem. Mam na myśli mój pierwszy singiel zatytułowany „Obłuda”, który stworzyłem razem ze wspaniałymi muzykami: Patrykiem Filipowiczem – wszechstronnym gitarzystą oraz Michałem Kielakiem „Cielakiem”, jednym z najlepszych harmonijkarzy bluesowych w Polsce.

Wszystkie teksty sam napisałem i jestem autorem muzyki. Moje teksty powstawały w różnych miejscach, np. na dworcach PKP, restauracjach, podczas spacerów, jak tylko zauważyłem coś, co przykuło moją uwagę. Były to tematy bardzo bliskie memu sercu i duszy.

Światłownia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.