MOST | DIE BRÜCKE, czyli Blues na granicy

Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki MOST | DIE BRÜCKE odbędzie się w dniach 13-19 czerwca 2016 roku w Słubicach.

Idea festiwalu:
Przełom XX i XXI wieku oznaczał dla naszego kontynentu zmianę dawnego porządku terytorialnego. W wyniku postępujących przemian i realizacji idei Europy zjednoczonej dawne, narodowe podziały zaczęły tracić na znaczeniu. Jednocześnie, w wielu miejscach tzw. pogranicza – szczególnie na styku kultur Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej – pozostały żywe, utrwalone historycznie i kulturowo podziały. Ich współczesne przełamywanie nie jest tylko domeną wolnej wymiany handlowej, wzajemnego otwarcia rynków pracy, czy ekspansji nowoczesnych środków komunikacji interpersonalnej.
Największą rolę w procesie przewartościowania utartych stereotypowych wyobrażeń i sposobów myślenia o otaczającym świecie pełnić może platforma integracji oparta na działaniach artystycznych i edukacyjnych. Stąd pomysł na stworzenie interdyscyplinarnego, odwołującego się do uniwersalnego języka sztuki Międzynarodowego Festiwalu „MOST | DIE BRÜCKE”, którego głównym celem jest przerzucenie artystycznego “pomostu” pomiędzy kulturą europejskiego Zachodu i Wschodu.

MOST_DIE_BRÜCKE_2016

18 czerwca 2016 r. w ramach festiwalu odbędzie się koncert “Blues na granicy”.
Jest to muzyczny projekt prezentujący dwa oblicza bluesa. W pierwszej części występ zespołu Black Bone Company (Niemcy), w drugiej czołowa polska formacja Sebastian Riedel & CREE (Polska).

Miejsce: Słubice, Plac Bohaterów
Termin: 18.06.2016 / godz. 19.00

Black Bone Company – polsko-niemiecka formacja rockowo-bluesowa, założona w 2011 r. przez Janusza Burego i Karola Adlera w Essen. Zespół od samego początku obrał kierunek oparty na mocnym, dobrym brzmieniu i niebanalnych tekstach. Black Bone Company to kapela składająca się z muzyków niemieckich i polskich. Koncerty zespołu są bardzo energiczne, dobre jakościowo i brzmieniowo!

Black_Bone_Company_2016Janusz Bury i całkiem nowy Black Bone Company: Knut Bausch, Mirek “Epa” Wozniak i Peter Hechler.

Cree to polski zespół grający rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. Powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, którego fascynowała historia i życie Indian, sam chciał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. W 2013 r. grupa wygrała konkurs Trendy podczas festiwalu TOPtrendy 2013.

cree_2gk-is-665

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.