Mitch Laddie Band – Poland Tour 2016

W kwietniu i maju zespół Mitch Laddie Band Band (Mitch Laddie, Rhian Wilkinson, Matt Connor) zagra serię koncertów w Polsce.

Terminy koncertów:
20.04 – MJAZZGA, ELBLAG
21.04 – BLUES CLUB, GDYNIA
22.04 – KOŚCIERZYNA
23.04 – NOWY TOMYŚL
25.04 – HRP PAMELA, TORUŃ
26.04 – SURPRISE SHOW
27.04 – STAROGARD GDAŃSKI
28.04 – BYTÓW
29.04 – MOK, GNIEZNO
30.04 – ALLIGATOR, POZNAŃ
01.05 – LAS WODA BLUES FESTIVAL

Mitch_Laddie_Blues_in_BritainMitch Laddie to brytyjski bluesman młodego pokolenia, który przygodę z gitarą rozpoczął bardzo wcześnie. Jego głównym muzycznym wzorcem był wirtuoz bluesowej gitary Walter Trout, dziś już legendarny bluesman. W wieku 17 lat wydał pierwszy album “This Time Around” w wytwórni Provogue Records dobrze przyjęty w recenzji “Classic Rock Magazine” i często goszczący na antenie kanału 2 BBC Radio. Kolejna płyta wydana w Mistic Records, to “Burning Bridges” . Została uznana w 2012 roku najlepszym albumem roku przez czytelników prestiżowego “Blues and soul Magazine”. Krytycy byli jednomyślni w ocenie podkreślając dojrzałość muzyczną i doskonały warsztat muzyczny młodego bluesmana. Zespół występuje jako trio, od początku w niezmienionym składzie, gdzie na perkusji gra Mat Connor a na basie Rhian Wilkinson. Ta trójka tworzy muzykę, której zasadniczą inspiracją są tacy artyści jak Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Michael Jackson, Prince i The Police. Taka mieszanka sprawia, że muzyka zespołu jest inna niż to czego można spodziewać się po klasycznym bluesowym zespole.

Mich Laddie w wieku 24 lat został wprowadzony do American Heritage Blues Hall of Fame – to lista nazwisk dających największy wkład w rozwój światowego bluesa.

Zaspół od lat pojawia się na największych festiwalach bluesowych w Anglii i Europie. W 2014 podczas festiwalu bluesowego wystąpił w jednej z najsłynniejszych sal na świecie, londyńskiej Royal Albert Hall. Kolejna płyta z 2015 roku “Let You Go” zbiera doskonałe recenzje w takich magazynach jak choćby Blues in Britain, a liczne koncerty w Europie i Wielkiej Brytanii udowadniają, że to wykonawca , z którego twórczością warto się zapoznać./MOK Gniezno/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.