Michał “Gier” Giercuszkiewicz – Wolność – album wkrótce w wersji 2xLP

Kto zainteresowany niech zerka na stronę Metal Mind Productions, który jest producentem płyty.

Michał „Gier” Giercuszkiewicz był jedną z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej, charyzmatycznym perkusistą, nietuzinkową osobowością, legendą bluesa, rocka i jazzu. Wersja LP jego ostatniego albumu “Wolność” ukaże się już 6 listopada.

Winylowa edycja wydawnictwa wydana zostanie z inną okładką, niż album w formacie CD. Znajdzie się tu także na nowo nagrana i zaaranżowana jedna z kompozycji – “Friendship”, która na winylu będzie nosić tytuł “Friendship 2”. Pierwotnie instrumentalny utwór, został wzbogacony o tekst, stanowiący wymowne postscriptum do ostatnich wydarzeń. Słowa te wyśpiewała Natalia Kwiatkowska.

Na pierwszej płycie zatytułowanej „Dzisiaj” znajdują się premierowe kompozycje w wykonaniu znakomitych muzyków polskiej sceny bluesowej, rockowej i jazzowej, którzy zaproszeni i zainspirowani przez Michała Giercuszkiewicza, występują tutaj w różnych konfiguracjach. W nagraniach, oprócz Michała Giercuszkiewicza, udział wzięli Bronisław Duży, Krzysztof Głuch, Antoni Gralak, Grzegorz Kapołka, Michał Kielak, Agnieszka Łapka, Andrzej Rusek, Mirosław Rzepa, Jorgos Skolias, Józef Skrzek oraz spiritus movens projektu – Leszek Winder.
Druga płyta pod tytułem „Wczoraj” to interesujący zestaw nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań, w tym m.in. unikalnych nagrań koncertowych Ryszarda Riedla i zespołu Dżem, Józefa Skrzeka z grupą Bezdomne Psy, oraz Janka „Kyksa” Skrzeka. Zawarto też tutaj premierową kompozycję “Wolność”, która w wersji CD znalazła się na pierwszym krążku.

Michał „Gier” Giercuszkiewicz swoją karierę zaczynał na początku lat 70. w zespole Apogeum. Był perkusistą wielu legendarnych polskich zespołów bluesowych i rockowych (m.in. Dżem, Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek). Giercuszkiewicz współtworzył i nagrał większość znanych utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Artysta przez wiele lat mieszkał w Bieszczadach w zbudowanym przez siebie domu na wodzie na Zalewie Solińskim, zmarł 27 lipca 2020.

LP 1 – DZISIAJ
strona A

 1. Dwa księżyce
 2. Dolne miasto
 3. Nocny prąd
 4. Gyear

strona B

 1. Tratwa
 2. Friendship 2
 3. Mich
 4. Wyspa Skalista
 5. Pan Demon
 6. Wpadnę jutro

LP 2 – WCZORAJ
strona A

 1. Czerwony jak cegła
 2. Whisky
 3. Szum z Bieszczad

strona B

 1. When You Left Me
 2. Do przyjaciela
 3. Wolność

Źródło: Metal Mind Productions

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.