Magda Piskorczyk – Magda Live

W marcu 2008 nakładem wydawnictwa Artgraff ukazała się pierwsza koncertowa płyta Magdy Piskorczyk zatytułowana Magda Live, z zapisem akustycznego koncertu z RGstudia Radia Gdańsk.
Płytę nagrali z Magdą sami “biesczadbluesowcy”: Aleksandra Siemieniuk, Arkadiusz Osenkowski, Roman Ziobro i Maksymilian (Max) Ziobro.

Sklep internetowy Merlin tak rekomenduje płytę:
Magda Piskorczyk to wokalistka obdarzona oryginalnym, niskim, “czarnym” głosem, dwukrotna półfinalistka międzynarodowego konkursu IBC w Memphis, trzykrotnie wybierana w Polsce Wokalistką Roku w ankiecie Blues Top. Pierwsza koncertowa płyta w jej dorobku ucieszy wielu fanów. Album zatytułowany Magda Live, zawiera nagranie koncertu Magdy z jej kwartetem, zarejestrowane w RGstudio Radia Gdańsk. Trzynaście akustycznych, zaaranżowanych przez Magdę utworów, przyprawionych jedynie szczyptą melancholii, pełnych jest energii, emocji i zabaw z publicznością. Znajdziemy tu zarówno klasykę jazzu (All Of Me), bluesa (Walking Blues) i gospel (Joshua Fit The Battle Of Jericho), jak i współczesne kompozycje autorów takich, jak Tracy Chapman (Crossroads) czy Paul Rogers (Muddy Water Blues). Wyjątkową ozdobą płyty jest refleksyjna, lekko jazzująca i anglojęzyczna ballada Jacquesa Brela (Hearts), zaś dodatkową atrakcję stanowią multimedia zawarte na płycie, w tym 15-minutowy film wideo przedstawiający wybrane fragmenty zarejestrowanego koncertu.

Magda Piskorczyk – wokal, gitara akustyczna, aranżacje;
oraz zespół w składzie:
Aleksandra Siemieniuk – gitara dobro i akustyczna;
Arkadiusz Osenkowski – saksofon tenorowy;
Roman Ziobro – kontrabas;
Maksymilian Ziobro – perkusja.

Firma fonograficzna: Artgraff 2008.

Płyta do kupienia pod tymi linkami: Magda Piskorczyk i Merlin.pl.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.