Luty Live w Radiu Aspekt

Program 3 Radia Aspekt zaprasza w lutym na spotkania z zespołami Communa, Syndykat i Schau Pau Acoustic Blues, z którym koncertował np. Janek Gałach (nagrał z zespołem płytę “Live”) czy Kasia Maliszewska.

Będzie można posłuchać na żywo polskich muzyków, którzy mieszkają obecnie w Niemczech.

communa_1

Communa Live w Radio Aspekt – 06.02.2013, godz.20:00 (rock band)
Skład: Krzysztof “Ptak” Wróbel – guitar & lead vocal, Józef Pietrasz – bass & vocal, Krzysztof Weishmann – lead guitar, Eugen Hanusek – drums.

Zafascynowani od najmłodszych lat rockowym brzmieniem i bluesową harmonią, grając w swoim życiu w wielu zespołach i na rożnych scenach, spotkali się
na początku roku 2008, aby kontynuować swoją pasję, jaką jest muzyka. Są czteroosobową formacją grajacą rocka z delikatnym bluesowym zabarwieniem.
W swoim repertuarze, oprócz własnych utworów, sięgają rownież do korzeni muzyki, zarówno polskiej jak i zagranicznej, czerpiąc wzory z takich sław jak: ACDC, Eric Clapton, The Beatles, Pink Floyd, Deep Purple, TSA, T.Nalepa, Dzem, Czeslaw Niemen.
Grupa Communa powstała w 2008 roku na bazie znanych grup rockowych z Polski i Niemiec. Obecje rozwijająca się w szybkim i mocnym tempie. Poza licznymi wystepami, pracuje obecnie nad materiałem do swojej pierwszej oficjalnej płyty… Za wyjatkiem paru coverów, wszystkie kompozycje są dziełem grupy Communa. Zaplecze muzyczne: grają starego dobrego rocka, przeplatanego utworami balladowymi, z dużą fantazją muzyczną…
Od niedawna honorowi członkowie Zwiazku Polskich Muzykow w Niemczech!

syndykat_1

Syndykat Live w Radio Aspekt – 13.02.2013, godz.20:00 (rock-blues band)
Skład: Robert Mnich – gitara Robert Kempa – perkusja, Zygmunt Danch – gitara basowa, Janusz Musioł – śpiew, Damian Tabol – instr. klawiszowe.

Syndykat – to nie tylko zespół muzyczny który istnieje od 2002 roku. Ludzie ci grają, tworzą muzykę bluesową i rock and roll’ową. Skupiają wokół siebie, może niedużą, ale wierną i zapaloną grupę miłośników dobrej muzyki. Trzeba też zaznaczyć, że fanów Syndykatu można spotkać w kraju, jak i w całej Europie. Ich koncerty są ogromnym wydarzeniem dla Polaków mieszkających w Niemczech, ale nie tylko. Występy te, są dobrą okazją do spotkania się miłośników dobrej muzyki, śpiewanej po polsku. Ich utwór “Bez znieczulenia” stał się swego czasu, nieoficjalnym hymnem młodych polskich emigrantów w Niemczech. Zespół współpracuje też z Wojtkiem Denkiewiczem, który czasem pisze teksty ich piosenek.


Syndykat – Bez znieczulenia (nagrane w kopalni Guido)

schau_pau_acoustic_blues_1

Schau Pau Acoustic Blues Live w Radio Aspekt – 20.02.2013, godz.20:00
Skład: Bogdan Szweda – vocal, guitar, dobro, slide i Arek Bleszyński – guitar, harp, vocal.

Arek Błeszyński i Bogdan Szweda założyli SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES w 1994 roku. Jako duet „Szweda & Błeszyński” wystąpili na festiwalu RAWA BLUES’94 obok takich sław, jak Tonny Mc Phee, Nicki Buzz, Joanna Connor Band (USA). W następnym roku wystąpili tam ponownie, tym razem już jako SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES znaleźli się obok Irek Dudek Symphonic Blues oraz Junior Wells (USA). Grali i grają tam nadal. Z Janem Błędowskim, doskonałym violinistą, założycielem i leaderem grupy KRZAK, który towarzyszył zespołowi do jesieni 1998 roku. W 1999 znowu z harmonijkarzem Janem Sczepanskim.

SCHAU PAU ACOUSTIC BLUES ma na swoim koncie odnotowane sukcesy we Francji, Belgii, Polsce i Niemczech, występy jego były emitowane na kanale CHANNEL 5 w Niemczech i w Telewizji Polskiej, a także w audycjach radiowych. Bardzo przychylne recenzje ukazały się w „Jazz Forum” i w „Bluesman”.W styczniu 1997 w Krakowie powstał krążek „In The Mood” nagrany z Janem Błędowskim. Płyta została nagrana w czasie zaledwie jednodniowej sesji nagraniowej, prawie całkowicie live, bez trików studyjnych. Płyta uzyskała głębokie uznanie  w świecie bluesa. /więcej/


Schau Pau Acoustic Blues & Jan Gałach (01.06.2012/Hamburg)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.