Lucky Troubles – debiutancki singiel i teledysk

Dziś, tj. 10.10.2022r., do stacji radiowych trafia piosenka „Burning Tires“, debiutancki singiel zespołu Lucky Troubles.

Zespół Lucky Troubles powstał w 2022 roku. Powołało go do życia trzech doświadczonych muzyków, na co dzień związanych z poznańską i bydgoską sceną muzyczną.
Jakub Andrzejewski to wokalista i gitarzysta, stojący od lat na czele formacji Pokój Numer 3. Karierę muzyczną zaczynał w bardzo młodym wieku, współpracując m.in. z Kasą Chorych, Jerzym Styczyńskim, Sebastianem Riedelem, Cree.
Andrzej Kownacki jest dobrze znanym bluesowej publiczności muzykiem, grającym na instrumentach perkusyjnych. Swój czas dzieli pomiędzy działalność muzyczną w Polsce i w Niemczech. Znany jest ze współpracy m.in. ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk, Janem Gałachem, Stefem Rosenem, Willem Jacobsem.
Maciej Zdanowicz od lat związany jest z poznańskim zespołem GLASSPOP.
Przygodę z gitarą zaczynał od świata dźwięków bluesa, by z czasem rozwijać pasję również w obszarach rocka, fusion i popu. Współpracował m.in. z zespołami Hot Water i Wolna Sobota, a ostatnio z Maciejem Kręcem na jego płycie „Brothers & Friends. Blues Super Session”.

Zespół występuje w formule akustycznego trio, wykorzystując w instrumentarium m.in. gitary akustyczne, gitary dobro, banjo i różnego rodzaju perkusjonalia.
Stylistyka, która bliska jest każdemu z członków i wokół której budują oni swój muzyczny przekaz, to w dużej mierze blues i blues-rock, ale też np. americana, folk, czy elementy funky.
Doświadczenie i kreatywność muzyków sprawia, że proponowana przez nich muzyka, przełamuje schematy i zaprasza słuchaczy w barwną dźwiękową podróż.
Zarówno autorskie kompozycje, jak i włączane do repertuaru covery, wykonywane na żywo często stanowią dla artystów punkt wyjścia do improwizacji, dzięki czemu ich koncerty są zawsze interesujące i pełne emocji.

Trio pracuje nad pierwszą płytą, na której znajdą się kompozycje i teksty autorstwa Jakuba, Andrzeja i Macieja. Premiera płyty planowana jest na przełom 2022 i 2023 roku.

Zespół o piosence „Burning Tires”:
„Piosenka opowiada o długo wyczekiwanej chwili złapania oddechu, szansy, by choć na trochę pozostawić za sobą codzienne obowiązki i zmartwienia. Świat, w którym żyjemy jest coraz bardziej absorbujący, a ilość codziennych tematów do zajęcia się, coraz liczniejsza. Tym ważniejsza staje się potrzeba odpoczynku i możliwości relaksu. I chociaż każdy ma swój sposób „wrzucenia na luz”, to paradoksalnie tutaj jest to wbicie biegu i wciśnięcie gazu”.
Przyspieszenie, wiatr we włosach, ulubiona muzyka w głośnikach samochodu – to pozwala muzykom oczyścić głowę i naładować akumulatory. Czy to może być również Wasz sposób? Jakub, Andrzej i Maciej zachęcają, żebyście spróbowali, i zapraszają na wspólną wyprawę.

Nagranie zrealizowano w 2022 roku w domowych studiach w Poznaniu i Bydgoszczy
Miks, mastering: Joachim Krukowski, Studio Giełda w Poznaniu
Produkcja: Lucky Troubles


Kontakt z zespołem:
Maciej Zdanowicz – tel. +48 502 346 880, maciejzdanowicz1982@gmail.com

Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.pl

Lucky Troubles „Burning Tires” 3:28
Muzyka i słowa: Jakub Andrzejewski, Andrzej Kownacki, Maciej Zdanowicz
ISRC: PL-F45-22-00030
Projekt graficzny okładki singla: Maciej Zdanowicz
Zdjęcia: Piotr „Ryba” Rybicki
Premiera singla w stacjach radiowych: 10.10.2022r.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.