Lou Reed: zapiski z podziemia

Zmarły w 2013 roku Lou Reed znany jest szerszej publiczności jako zgryźliwy nowojorczyk w czerni, który śpiewał „Walk on the Wild Side”.
Z punktu widzenia wiernych fanów był jednak jednym z najbardziej innowacyjnych i najinteligentniejszych współczesnych amerykańskich twórców piosenek, outsiderem wiodącym burzliwe i trudne życie. W tej pogłębionej, poprzedzonej drobiazgowymi przygotowaniami i wciągającej biografii, znakomity specjalista w tej dziedzinie Howard Sounes przygląda się życiu i twórczości tego fascynującego człowieka, od narodzin aż do śmierci, włàczajàc w to okres przewodzenia Velvet Underground, jednemu z najważniejszych rock’n’rollowych zespołów.

Wykorzystując swoją ogromną wiedzę i znajomość muzyki, Sounes rzuca zupełnie nowe światło na kreatywne procesy, problemy ze zdrowiem psychicznym, biseksualność, trzy małżeństwa i uzależnienie od narkotyków i alkoholu Lou Reeda. Przygotowujàc się do napisania tej książki, Sounes przeprowadził wywiady z ponad 140 ludźmi znającymi Reeda w różnych okresach – z których niektórzy nigdy wcześniej nie wypowiadali się publicznie na jego temat – włączając w to przedstawicieli branży muzycznej, członków zespołu, innych artystów, członków rodziny, byłe żony oraz kochanki.

Autor
Howard Sounes zyskał rozgłos swoimi szczegółowymi i odkrywczymi biografiami muzyków: Boba Dylana (Autostradą do sławy) i Paula McCartneya (Fab) oraz innych fascynujących postaci: morderców Freda i Rosemary Westów (Fred & Rose) i amerykańskiego poety Charlesa Bukowskiego (Locked in the Arms of Crazy Life). Napisanie każdej książki poprzedziły żmudne poszukiwania informacji o każdym z ich bohaterów.

KUP:
Aros – 34,93 zł
KosmosKosmos – 39,92 zł
Tania Książka – 42,42 zł
Gandalf – 43,52 zł
Empik – 46,49 zł

Informacje o książce:
Autor: Howard Sounes, tłum. Jacek Mackiewcz
Wydawnictwo KosmosKosmos
Projekt graficzny: Radek Ślusarczyk/ Warsztat Koloru
Wydanie I
Premiera: 09 X 2016r
Liczba stron: 496
Wymiary: 212 x 38 x 147 mm
ISBN: 978-83-942140-6-7

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.