Limboski – Poliamoria

20 kwietnia będzie miała premierę kolejna płyta Michała Augustyniaka pod tytułem “Poliamoria”, którą można kupić już w przedsprzedaży – Empik (37,49 zł).

Limboski (czyli Michał Augustyniak) z powodzeniem kontynuuje swoją odyseję muzyczno-podróżniczą. W poprzednim odcinku (album “W Trawie…”) był krakowskim bardem i poetą. W międzyczasie z tonącego w oparach smogu i (jak sam mówi) konserwatywnego Krakowa uciekł jednak do Berlina.

Niemiecka stolica, w której mieszają się inspiracje kulturowe i artystyczne, a ulice tchną tolerancją dla indywidualności – okazała się dlań idealną przystanią. Na najnowszej płycie “Poliamoria” Limboski przemawia z nieskrępowaną ekspresją głosu i słowa. To zdecydowanie jego najbardziej dojrzały tekstowo i dopracowany muzycznie materiał w dotychczasowej karierze.

Tym razem pielęgnowana od wielu lat słabość do amerykańskiej muzyki źródeł (bluesa, folku i korzennego rock’n’rolla) to dla Limboskiego zaledwie punkt wyjścia. Celem – napisanie piosenek nośnych, przystępnych, mądrych i urzekających stylistycznym bogactwem. Na wszystkich tych polach artysta odnosi bezdyskusyjny sukces. W programie płyty znalazły się ostre, dynamiczne riffy gitarowe, ale też egzystencjalne w wymowie ballady podszyte duchem gospel czy country.

Całość po raz kolejny w przypadku Limboskiego spaja produkcyjna ręka Marcina Borsa, dzięki któremu nagrania oddychają i mienią się barwami.

Tytuł: Poliamoria
Wykonawca: Limboski
Dystrybutor: Sony Music Entertainment
Rok nagrania: 2018

Najbliższe koncerty:
14/04/2018 – GRUDZIĄDZ – Centrum Kultury Teatr
15/04/2018 – TRÓJKA – KONCERT PREMIEROWY – Studio Im. Agnieszki Osieckiej /gościnnie Iza Kowalewska/
21/04/2018 – KIELCE – RECORD STORE DAY – KCK – Solo vs. David Bowie
22/04/2018 – RADIO ŁÓDŹ
23/04/2018 – BYDGOSZCZ – EL JAZZ
26/04/2018 – WARSZAWA – Grizzly Bar

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.