Limboski – One Man Madness

W czerwcu ukazał się najnowszy album Limboskiego „One Man Madness”, który będzie miał również wydanie w formie nagranego wyłącznie analogowo winylu. Przypominamy, że dzisiaj w audycji Andrzeja Jerzyka “Okolice Bluesa” gościem będzie autor tej płyty.

Album „One Man Madness” zawiera minimalistyczne utwory utrzymane w klimatach amerykańskiego folku spod znaku Boba Dylana. Krążek ten dokumentuje prawie dwuletni okres, kiedy Limboski koncertował wyłącznie solo i odbył muzyczne podróże do Egiptu i Indii. Dziewięć anglojęzycznych piosenek ukaże się także na limitowanej edycji winylowej wytłoczonej z analogowej taśmy matki. Będzie to tym samym pierwsza od 25 lat polska płyta wydana bez jakiejkolwiek ingerencji technologii cyfrowej.

Materiał został zarejestrowany podczas dwóch sesji w niezwykłym studiu „Rogalów Analogowy”. Studio to zostało stworzone nakładem kilkunastu lat pracy, wyrzeczeń i szalonej pasji Wojtka Czerna zwanego Wojckiem w Rogalowie pod Lublinem. Analogowy Rogalów jest studiem o tyle wyjątkowym, że jako jedyne w Polsce i jedno z niewielu w Europie funkcjonuje w stu procentach wykorzystując analogowe wyposażenie najwyższej klasy. Stół mikserski to ogromny, wyściełany zamszem Siemens cudem uratowany z Narodowego Radia Serbii, a niektóre mikrofony wyprodukowane zostały w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wszystko jest urządzone w pięknym drewnianym domu i w promieniu dwustu metrów nie ma żadnego komputera. Co za tym idzie nagrywanie odbywa się tam wg tradycyjnych obyczajów, które funkcjonowały w legendarnych studiach nagraniowych w czasach, kiedy nagrywali The Beatles czy Led Zeppelin. To znaczy trzeba po prostu zagrać coś przed mikrofonem, to zostaje nagrane na taśmę i już na tej taśmie pozostanie. Nie zostanie wprowadzone do komputera, wokal nie zostanie podstrojony, nierówne dźwięki nie zostaną poprzesuwane myszką itd. /więcej/

Teledyski do tej płyty już przedstawialiśmy – LINK

KUP: Serpent – 29,90 zł

Lista utworów:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.