Leszek Możdżer w Bieszczadach

Zagroda Chryszczata oraz Pianoforte Concert Managment i Fundacja Romualda Koperskiego zapraszają na koncert LESZKA MOŻDŻERA w dniu 22 lipca 2016 roku.

Będzie to koncert charytatywny dla braci bieszczadzkiej, rozpocznie się o godzinie 19 w Smolniku nad Osławą. Wstęp wolny.

Zagrodę Chryszczatą znajdziecie na początku niewielkiej wsi Smolnik w gminie Komańcza, położonej pomiędzy doliną Łupkowa, a szczytem Magurycznego, w dolinie rzeki Osławy, w bezpośrednim sąsiedztwie górskiego potoku Smolniczek. Wieś leży w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 897. Przez wieś prowadzi droga do Mikowa i dalej do Rzepedzi.

Leszek_Mozdzer_Zagroda_Chryszczata_2016_plakatPonadto wystąpią:
Wojtek Konikiewicz – instrumenty klawiszowe, fortepian
Romuald Koperski – fortepian
Janusz Smyk – saksofon
Maciej Matysiak – bass
Artur Lipiński – perkusja

Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Urodził się 23 marca 1971 roku w Gdańsku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej. Ostrogi zdobył w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył na swoje 20 urodziny. We wczesnych latach działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1992 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla obfitego deszczu nagród, jakie miały spaść na niego przez następne lata. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników „Jazz Forum” w kategorii ‘Fortepian’ i został też wielokrotnie uznany Muzykiem Roku./więcej/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.