Leszek Cichoński – Allman Brotherhood

Kompozycja Leszka Cichońskiego pod tytułem Allman Brotherhood z albumu “Sobą Gram” dotarła do półfinału dwóch ważnych światowych konkursów:
The International Songwriting Competition (ISC) i The UK Songwriting Contest ( w kategorii Instrumental).


ALLMAN BROTHERHOOD Leszek Cichonski
Muzycy:
Tomasz Grabowy – bass
Robert Jarmużek – keyb.
Łukasz Sobolak – drums
Leszek Cichoński – guit.
gość specjalny Wojciech Karolak – Hammond Organ

leszek_cichonski_certificate

Leszek Cichoński (ur. 25 listopada 1957 we Wrocławiu) – polski gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Wykładowca warsztatów muzycznych w Bolesławcu, Brodnicy (Camping Muzyczny) i Zakrzewie. Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimiemu Hendriksowi[1]. Autor kursów do nauki gry na gitarze “Blues – Rock Guitar Workshop” i “Gitarowe ABC”. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV[2].

Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN (wraz z Pawłem Kukizem) podczas imprezy Rock na Wyspie w 1981 roku. W 1982 roku podczas występu na Festiwalu w Jarocinie, grupa została uwieczniona w dokumencie Jarocin ’82.

Grał z wieloma zagranicznymi artystami m.in. Kenny Carr, John Jaworowicz, Carlos Johnson, Tony McPhee, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker.

W roku 1992 założył zespół Blues – Rock Guitar Workshop (w latach późniejszych Guitar Workshop) w skład którego weszli: Włodzimierz Krakus, Jerzy Styczyński i Jerzy Piotrowski. Przez wiele lat działalności z grupą współpracowali m.in. Anika, Qbek, Michał Czwojda, Artur Dutkiewicz, Marek Kapłon, Wojciech Karolak, Jerzy Kwinta, Kuba Majerczyk, Andrzej Pluszcz, Andrzej Ryszka, Robert Szydło, Andrzej Waśniewski. Obecnie trzon Guitar Workshopu tworzą: Tomasz Grabowy, Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak.

Od 2003 roku w maju na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego wykonuje utwory Hendrixa w ramach “Thanks Jimi Festival”. Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa “Hey Joe”. W 2009 roku zagrało razem 6346 gitarzystów – trzykrotnie więcej niż wynosi amerykański rekord – co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnesa zatwierdzony przez komisja WGR w Londynie. /Wikipedia/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.