Lep na Bluesa 2022

14. edycja festiwalu odbędzie się w terminie 2-4 września /MOK Józefów/.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Koncerty zaplanowane są na scenie plenerowej MOK. W przypadku niekorzystnej pogody koncerty odbędą się w sali widowiskowej.

W tym roku szczególnie wyczuwalna będzie obecność Patrona festiwalu. Na naszej scenie zagra m.in. zespół PBK Blues z Czech, którego muzycy od dawna, z dużymi sukcesami, grają utwory Tadeusza Nalepy, a także długo oczekiwany Miron Nalepa Band, który kontynuuje najlepsze tradycje polskiej muzyki rockowej i bluesowej.

Celem Festiwalu jest popularyzacja muzyki bluesowej oraz gatunków pokrewnych. Takiego właśnie bluesa, bogatego we wpływy muzyczne, z elementami jazzu, funku, soulu czy bossa novy gra zespół The Blue Drags, który usłyszymy podczas finałowego dnia.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji „Lepu na Bluesa” będzie Irek Dudek. Artysta zaprezentuje dwa muzyczne oblicza, w tym największe przeboje Shakin` Dudi, przy których bawiła się cała Polska. Na koncercie nie zabraknie też oczywiście muzyki bluesowej w znakomitym wykonaniu lidera grupy oraz towarzyszących mu muzyków.

Józefowski Festiwal bluesowy to nie tylko koncerty, ale również wydarzenia towarzyszące. W tym roku zapraszamy na dwie wystawy – rysunków Janusza Daczuka oraz obrazów Bartosza Milewskiego. Po raz pierwszy płynącą ze sceny muzykę połączymy też z lokalnym jedzeniem dostępnym na ECO TARGU.

Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych w tej części kraju,
a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również „Ojcem polskiego bluesa”.

Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład wchodzą znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Zbigniew Jędrzejczyk, Grzegorz MuczkeUrszula Kałuszko oraz Tomasz Miturski. Gośćmi Honorowymi są:  – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

PROGRAM:

I DZIEŃ FESTIWALU/OTWARCIE 

2 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

GODZ. 18:00 PBK BLUES/CZECHY/KONCERT


II DZIEŃ FESTIWALU/GOŚĆ SPECJALNY

3 WRZEŚNIA (SOBOTA)

GODZ. 18:00 „IREK DUDEK – SHAKIN’ DUDI”/Dwa wcielenia Irka Dudka/KONCERT

III DZIEŃ FESTIWALU/FINAŁ

4 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)

GODZ. 17:00 THE BLUE DRAGS/KONCERT

GODZ. 18:00  MIRON NALEPA BAND/KONCERT

Wydarzenia towarzyszące

2 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

GODZ. 17:00 WERNISAŻE WYSTAW:

„MUZYCZNE SZKICE OŁÓWKIEM”/JANUSZ DACZUK 

„MUSIC FOR YOUR EYES”/BARTOSZ MILEWSKI 

4 WRZEŚNIA /NIEDZIELA/

GODZ. 16:00 – 20:00 III ECO TARG*

*Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Józefów 2022.

Prowadzenie Festiwalu: Zbyszek Jędrzejczyk

Projekty graficzne: Grzegorz Muczke

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.