Lauba Pełno Bluesa 2018

Festiwal Front Porch Blues, czyli… Lauba Pełno Bluesa odbędzie się w tym roku w dniach 20-22 lipca.

3 sceny, ponad 20 wykonawców, warsztaty wokalne i harmonijkowe, zabawy z muzyką, rodzinny piknik, platforma widokowa na szczycie Szybu Prezydent i inne atrakcje.

W nawiązaniu do klasycznej bluesowej tradycji muzykowania na „front porch”, czyli ganku, a lauba to po śląsku ganek. To właśnie na gankach drewnianych chałup rozsianych po polach bawełny amerykańskiego stanu Missisipi na początku XX wieku urodziła się muzyka nazywana dziś bluesem. „Lauba pełno bluesa” to ukłon w stronę tej tradycji.

Przez kilkanaście lat „Lauba pełno bluesa” odbywała się w „Skansenie”, gdzie na łonie natury rozkoszowano się pięknymi dźwiękami i widokami w przerwach zwiedzając zabytkowe chałupy. Jednak, tak jak kiedyś w USA w połowie XX wieku blues wiejski z Delty Missisipi zawitał do Chicago gdzie uległ zelektryfikowaniu, tak i „Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa” w Chorzowie żegna wiejski „Skansen” i przenosi się na postindustrialne tereny Kompleksu Sztygarka. Miejsce to jest miłośników bluesa znane nie tylko z uwagi na liczne odbywające się tam koncerty. Kolejnym magnesem stała się Gruba Bluesa / Śląskie Centrum Bluesa i Rocka — miejsce, w którym coraz silniej odzwierciedla się nie tylko historia bluesa na Śląsku, ale też i jego współczesność.

„Front Porch Blues, czyli Lauba Pełno Bluesa” 2018 to nie tylko trzy dni koncertów na czterech scenach z udziałem ponad 20 wykonawców, ale także wystawy, muzyczne warsztaty dla dzieci, bluesowe kino, regionalne jadło i wiele innych atrakcji. To trzy dni bluesowego pikniku na świeżym powietrzu w pięknej scenerii w sercu Śląska.

Zagrają:
Acustic
Adam Banach Ecl’Ectric
Adam Bartoś Band
Adam Kulisz
Adam Kulisz Trio + Krzysztof Głuch
Arek Zawiliński
Band Of Heysek (CZ)
Bena & Radvanyi (SK)
Blackberry Brothers
Blues Bazar
Blueset
Bożena Mazur Trio
Bužma (CZ)
Charlie Slavik Revue (CZ),
Companions,
Forsal,
Hard Times,
Harpiano (GB/PL),
Kajetan Drozd,
Kraków Street Band,
Marek Makaron,
Olek Blues,
Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa,
Taylor Moore Band (USA),
Tomek Kruk,
WZB.

150 harmonijek gra ze Sławkiem Wierzcholskim na 150 lat praw miejskich Królewskiej Huty

Śpiewać każdy może z …Bożeną Mazur – zabawa ze śpiewem dla dzieci połączona z nauką i wspólnym wykonaniem na scenie utworu „Jedziemy autostopem”.

Pierwszych zakupionych 150 karnetów nagrodzonych będzie gratisową płytą CD i kuponem konsumpcyjnym

Bilety:
PIĄTEK – 20 ZŁ
SOBOTA – 30 ZŁ
NIEDZIELA – 30 ZŁ
KARNET TRZYDNIOWY – 60 ZŁ

Bilety i karnety w sprzedaży w MDK Batory oraz w Recepcji Kompleksu Sztygarka
Bilety jednodniowe w sprzedaży na: www.ticketportal.pl

Źródło: Sztygarka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.