Las, Woda & Blues 2018 – Tandeta Blues Band

Kolejny dzień festiwalu Las, Woda & Blues na zdjęciach Krzysztofa Wesołowskiego. Tym razem koncert zagrał koźmiński zespół Tandeta Blues Band. W radzymińskim wigwamie bisowali trzy razy.

Tandeta Blues Band (TBB) powstała w 1988 roku, na przełomie lipca i sierpnia. W skład zespołu wchodzili: Jan Jankowski – perkusja, Krzysztof „Uganda” Matysiak – gitara, Tomek Gajewski – harmonijka ustna i Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.
W tym składzie wzięli udział w turnieju miast „Kłodzko – Krotoszyn” w roku ’88. Materiały z koncertu zostały zarejestrowane na żywo przez TVP2 i znajdują się w archiwum Telewizji Polskiej. Po turnieju miast TBB zawiesiła swoją działalność. W ciągu 3 miesięcy działalności grupy powstało 7 własnych utworów, z czego 4 przetrwały do dziś.

Reaktywacja grupy nastąpiła w 2013 roku, na przełomie stycznia i lutego. W skład zespołu weszli wtedy: Tomek Gajewski – gitara, harmonijka ustna, Michał Sokół – perkusja, Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.
Kapela zagrała w tym składzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie oraz na festiwalu Las, Woda i Blues. Nastąpiła zmiana perkusisty i do kapeli dołączył Paweł Świca.
W obecnym składzie TBB wystąpili na festiwalu Wetwater w Moryniu, gdzie zajęli 2. Miejsce w festiwalowym konkursie kapel. Wzięli także udział w projekcie Jarocin Come Back oraz festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie.

Obecny skład zespołu:
Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew
Tomasz “Simon” Nowakowski – gitara
Ryszard “Rico” Rajca – perkusja
Adam Jawień – harmonijka ustna

Zespół ma na swoim koncie album CD zatytułowany “Od 13-tej widzę jaśniej”. Płyta zawiera 11 utworów. Muzykę do większości utworów (bo aż 9) napisał lider kapeli, Leszek Sworowski.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.