Las, Woda & Blues 2018 – Tandeta Blues Band

Kolejny dzień festiwalu Las, Woda & Blues na zdjęciach Krzysztofa Wesołowskiego. Tym razem koncert zagrał koźmiński zespół Tandeta Blues Band. W radzymińskim wigwamie bisowali trzy razy.

Tandeta Blues Band (TBB) powstała w 1988 roku, na przełomie lipca i sierpnia. W skład zespołu wchodzili: Jan Jankowski – perkusja, Krzysztof „Uganda” Matysiak – gitara, Tomek Gajewski – harmonijka ustna i Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.
W tym składzie wzięli udział w turnieju miast „Kłodzko – Krotoszyn” w roku ’88. Materiały z koncertu zostały zarejestrowane na żywo przez TVP2 i znajdują się w archiwum Telewizji Polskiej. Po turnieju miast TBB zawiesiła swoją działalność. W ciągu 3 miesięcy działalności grupy powstało 7 własnych utworów, z czego 4 przetrwały do dziś.

Reaktywacja grupy nastąpiła w 2013 roku, na przełomie stycznia i lutego. W skład zespołu weszli wtedy: Tomek Gajewski – gitara, harmonijka ustna, Michał Sokół – perkusja, Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew.
Kapela zagrała w tym składzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie oraz na festiwalu Las, Woda i Blues. Nastąpiła zmiana perkusisty i do kapeli dołączył Paweł Świca.
W obecnym składzie TBB wystąpili na festiwalu Wetwater w Moryniu, gdzie zajęli 2. Miejsce w festiwalowym konkursie kapel. Wzięli także udział w projekcie Jarocin Come Back oraz festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie.

Obecny skład zespołu:
Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew
Tomasz „Simon” Nowakowski – gitara
Ryszard „Rico” Rajca – perkusja
Adam Jawień – harmonijka ustna

Zespół ma na swoim koncie album CD zatytułowany „Od 13-tej widzę jaśniej”. Płyta zawiera 11 utworów. Muzykę do większości utworów (bo aż 9) napisał lider kapeli, Leszek Sworowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.