Kulisz Projekt – Ciemnogranie

Do naszego koszyka z płytami muzyków, którzy wystąpili na Bies Czad Bluesie, dorzucamy płytę tegorocznego wykonawcy Adama Kulisza. Tytuł tej płyty, to “Ciemnogranie”, nagranej przez Kulisz Projekt.

To nie pierwsza płyta Adama Kulisza na naszej stronie. Przedstawiliśmy już wcześniej krążek Bluesletter nagrany przez Kulisz Trio.

Kulisz Projekt – Ciemnogranie (2010)
Skład:
-Adam Kulisz – gitara,
-Krzysztof Głuch – śpiew, piano,hammond
-Adrian Fuchs – perkusja
-Mirosław Rzepa – gitara basowa
-Michał “Gier” Giercuszkiewicz – instrumenty perkusyjne
-gościnnie na harmonijce zagrał, w jednym z utworów, Michał Kielak.

Kulisz Projekt zawiązał się w 2009 roku w celu nagrania wspólnej płyty z utworami Adama Kulisza. Płyta opowiada pewną historię. Historię faceta, który wiele w życiu przeszedł, ale w końcu znalazł właściwą drogę… Muzycznie inspirowana muzyką lat 60-tych i 70-tych, której wszyscy jesteśmy pasjonatami. Muzycy biorący udział w projekcie, to wyraziste postacie znane w śląskim i nie tylko środowisku muzycznym, a przede wszystkim wyśmienici instrumentaliści. Oprócz Adama parę pieknych tekstów napisała Jola Kulisz. Materiał nagrano w czeskim studio SoundAttack w Trincu. Realizatorem jest Tomasz Spirka znany z wcześniejszych płyt Adama Kulisza.

Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez odbiorców.

Recenzje płyty “Ciemnogranie”:
Ewa Drzewiecka-Marcińczak – Libertas
“Dawno żadna płyta nie stała się dla mnie takim muszemieciem jak ta (no może poza “Sierścią psa” w latach `70, ale to inna historia). Ona jest mi niezbędna na codzień, w każdej chwili, jak klucze do mieszkania, ulubione perfumy i wygodne buty.” /więcej/

Damian Mosz – Wiadomości24
“Gdy dwa tygodnie temu kurier doręczył mi małą, niepozorną paczuszkę – nie zdawałem sobie sprawy, że następne siedem dni upłynie mi pod znakiem świeżej, dobrej muzyki. W paczce była płyta, niezwykła płyta.” /więcej/

Mariusz Szalbierz – Twój Blues nr 42
“Ta płyta pomaga nie tylko wiele zrozumieć z życia, ale też wyciągnąć z tego wnioski.” /więcej/

Płytę można kupić w Kulisz Blues Market.

Tytułowy utwór z płyty Ciemnogranie. Zdjęcia wykonane w Czechach przez Krzysztofa Szafrańca.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.