Krzysztof Szafraniec – Satyrblues 2012

13 edycja Satyrbluesa odbędzie się w dniu 15 września 2012 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury (ul. Słowackiego 2).
Satyrblues, to niezwykłe połączenie karykatury, satyry i bluesa na światowym poziomie. Festiwal organizowany jest we wrześniu, począwszy od roku 2000. Głównym organizatorem, pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest Victor Czura – autor karykatur z tematyki bluesowo-jazzowej, prezes stowarzyszenia Ochrona Kultury Oryginalnej (OKO).
W tym roku impreza rozpocznie się wernisażem prezentującym prace znakomitych artystów, którymi będą: Wacław Potoczek (rysunek satyryczny), Jacek Kawa (rysunek satyryczny), Szymon Szcześniak (fotografia), Wojtek Siudeja (grafika), Aleksander Tivodar (biżuteria), Darek Pietrzak (rysunek animowany) oraz Krzysztof Szafraniec (fotografia), którego gościliśmy na Bies Czad Bluesie i przy okazji dziękujemy za wspaniałe foty z naszej imprezy, które wykonał w 2009 i 2010 roku.

Krzysztof Szafraniec:
Bies Czad Blues 2009
Bies Czad Blues 2010

Część koncertową Satyrbluesa zainauguruje wirtuoz gitary fingerstyle PIOTR RESTECKI znany z brawurowego wykonania utworu Czesława Niemena “Dziwny jest ten świat”. Tuż po nim w transowy świat bluesa wprowadzi Państwa niezwykły Australijczyk CLAUDE HAY będący obecnie najważniejszym muzykiem na Antypodach.
Koncert finałowy zagra MICHAEL LEE FIRKINS gitarzysta uważany za najbardziej znaczącego muzyka wytwórni Mike Verneya.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.