Kraków Street Band ma płytę i stronę

11.05.2014 r. premiera płyty formacji Kraków Street Band (Kraków, Klub Żaczek, al.3 maja 5). Będzie, to koncert premierowy w ramach studenckiego festiwalu muzyki bluesowej Bluesroads.

allegroInformacja, która ucieszy niejednego fana zespołu. Można już kupować (35 zł) płytę na Allegro – LINK.

Debiutancka płyta Kraków Street Band jest najlepszym dowodem, że żywa muzyka ma jeszcze szanse zaistnieć na wymagającym rynku muzycznym. Całość funduszy na nagranie i produkcję płyty została zebrana za pośrednictwem akcji crowdfundingowej na portalu Polakpotrafi.pl, którą również wspieraliśmy (LINK).


Jest to płyta w całości sfinansowana przez fanów. Muzycy zebrali planowaną kwotę 12 tyś. zł w ciągu zaledwie 7 dni, a do końca aukcji przekroczyli planowany budżet niemal dwukrotnie, osiągając ostatecznie kwotę 20 797 zł. Na krążku znajdą się głównie utwory wybrane przez członków zespołu, znane z ulicznych występów i koncertów, wzbogacone o dwie kompozycje autorskie (liczba utworów: 14, czas: 49 minut, ).

krakow_street_band_www

Krakow Street Band, oprócz profilu na FB ma stronę internetową.

LINK: http://krakowstreetband.com/

Kraków Street Band – lues, jazz, gospel, soul, bluegrass i czego tylko dusza zapragnie – to formacja, która powoli staje się nową muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Ośmiu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni by występować na Krakowskim Rynku. Występy wręcz kipią pozytywną energią, i każdy widzi że ich główną motywacją jest radość wspólnego grania, podczas gdy brzęk monet w gitarowym futerale jest tylko miłym dodatkiem.


Zespół składa się z muzyków, którzy na co dzień prowadzą własne zespoły i projekty. Oto oni:

Łukasz Wiśniewski – vocal, ukulele
Piotr Grząslewicz – banjo
Robert Kapkowski – guitar
Miłosz Skwirut – bass
Adam Partyka – drums
Piotr Żelasko – trombone
Zbigniew Szwajdych – trumpet
Tomasz Drabik – sax

Wśród muzyków Krakow Street Band są członkowie zespołu Cheap Tobacco, które zagrało na tegorocznej edycji Bies Czad Bluesa.

Źródło: Krakow Street Band

Krakow_Street_Band_fb2

2 komentarze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.