Kora – Miłość zaczyna się od miłości

Dla Kory – liderki kultowego zespołu Maanam i ikony kobiecości – piosenka była celem życia, dlatego ona sama tak bardzo walczyła o słowa. Słowa piękne, które potrafiły wyrazić to, co niewyrażalne. Książka „Miłość zaczyna się od miłości” to nigdy wcześniej niepublikowane zapiski jednej z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka.

Moja historia to skoki nagłe zwroty olśnienia i skręty
muzyka nie czyni nas nie śmiertelnymi
ale pozwala nam „Znosić życie”.

Kora

Kora, kobieca ikona polskiego rocka, pozostawiła po sobie wyjątkową, ponadczasową muzykę. Pozostawiła również jedenaście fascynujących Zeszytów – dzienników ujmujących jej pracę nad słowem, intymny świat przelewany na zwyczajne-niezwyczajne kartki papieru.
W kilku pięknych Zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki. Ponad rok po śmierci Kory zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy ją czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego utworu. Mamy zatem teksty Kory głównie z lat 2003–2018, ale także kilka z roku 1983. Czytając uważnie Zeszyty, możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad piosenkami, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Śledzimy, jak powstały utwory zaśpiewane przez nią na płytach Znaki szczególne i Ping pong oraz kilka utworów wydanych jako single: Tu jest mój dom oraz wstrząsający tekst o księżej pedofilii Zabawa w chowanego (2010). Te Zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata. – pisze we wstępie do książki Kamil Sipowicz.

„Miłość zaczyna się od miłości. Zeszyty 2013-2018” to wyjątkowy literacki i intymny obraz jednej z największych polskich artystek, kobiety obdarzonej niezwykłą osobowością.

Źródło: Wydawnictwo Agora

KUP: Kulturalny Sklep – Agora (24,99 zł) ; Merlin (30,49 zł) ; Empik (38,99 zł)

Tytuł: Miłość zaczyna się od miłości
Autor: Sipowicz Olga Kora
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-11-13
Oprawa: twarda
Wymiary produktu: 208 x 154 mm

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.