Kłusem z Blusem – Wybrany przez bluesa

Wkrótce premiera najnowszej płyty rzeszowskiego zespołu Kłusem z Blusem pod tytułem “Wybrany przez bluesa”. Na pewno koncert premierowy odbędzie się w Rzeszowie, zaglądajcie na profil zespołu na Facebooku, a dowiecie się szczegółów – LINK.

Dla zainteresowanych i ciekawych nowej produkcji zespołu, CD dostępne jest już na Bandcamp.

Szczęściarze. To określenie, jako pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy słucham nowego albumu grupy “Kłusem z Bluesem”. Bo czyż nie trzeba nie lada szczęścia, aby spotkało się czterech zapaleńców i połączyło siły, by ich pasja zmaterializowała się w postaci rewelacyjnej płyty? Dodajmy, pasja rzadko spotykana, wręcz niezwykła. Bo czwórka z “Kłusem z Bluesem”, to nie tylko muzykujący koledzy. To wyrafinowani smakosze, uprawiający na najwyższym poziomie bardzo specyficzną odmianę muzyki! Zasadniczo bluesa…, ale powiedzieć, że graja bluesa, to jakby nic nie powiedzieć! W każdym z utworów słychać fascynację i dążenie do niedoścignionej atmosfery, klimatu, mocy i siły mistrzów bluesa… – fragment recenzji Sławka Wierzcholskiego

Utwory:

 1. Randka w ciemno 04:30
 2. Nikt tylko Ty 03:42
 3. Umowa o dzieło 03:39
 4. Czujna Mama, fajny tata 04:10
 5. SMS do Pana Boga 03:18
 6. You want it all 03:59
 7. Wybrany przez bluesa 06:22
 8. Kłusownik 03:37
 9. Czarna noc 07:09
 10. Breakin’ up Somebody’s Home 05:49
 11. Boogie dla króliczka 04:01
 12. Take out the time 03:47
 13. Sam wiesz 03:09
 14. Up the line 04:15
 15. Work song 05:39

W nagraniach udział wzięli:
Tomasz Kiersnowski – Harmonijka, wokal
Sławomir Rybczyński – gitara
Wojciech Kwieciński – gitara basowa, kontrabas
Piotr Berdowski – perkusja

Gościnnie:
Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz – Voc. Rap (7)
Dominik Abłamowicz – Piano (1, 2, 3, 4, 8, 9, 11,12, 14)
Kuba Płużek – Piano & Hammond – (5, 6, 7, 10, 15)

Sekcja dęta „Vislok Power Horns”:
Władysław Wiater – saksofon
Kristian Balawender – trąbka
Stanisław Sitarz – puzon
KZB RecordsCD

Rzeszowski zespół „Kłusem z Blusem” a właściwie ta nazwa funkcjonuje z dłuższymi lub krótszymi przerwami od roku 1985 i do dnia dzisiejszego związana jest z osobą harmonijkarza Tomka Kiersnowskiego. W początkowych latach działalności występowałem w duecie z gitarzystą Januszem Sroką grając akustycznego bluesa, wzorując się na mistrzach gatunku country bluesa Sonny Terry & Brownie McGee. W początkowym okresie grania zespół umożliwiał nam przede wszystkim doskonalenie warsztatu muzycznego, a granie dla „kogoś” było mniej istotne i skupiało się wokół rzeszowskiego środowiska studenckiego. Kiedy wydawało nam się już że, nie mamy sobie równych to postanowiliśmy spróbować sił gdzieś w Polsce. Do zespołu dołączył basista Witold Solarski wspierając zespół brzmieniem kontrabasu. W tym składzie przygotowaliśmy się do RAWY BLUES 93. Jak się okazało zostaliśmy zauważeni na eliminacjach i zaproszono nas na Małą Scenę Festiwalu. Zachęceni tym sukcesem, zaprosiliśmy do dalszej współpracy perkusistę Jacka Pacześniaka i drugiego gitarzystę Sławka Burego. Styl zespołu zmienił się radykalnie… czytaj więcej »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.