Kinior Reggae Sound projekt Nalepa Loebl

Włodka Kiniorskiego fanom dobrej muzyki nie trzeba przedstawiać. Szerszej publiczności znany jest z formacji Izrael, Brygada Kryzys, Tiebreak. Współpracuje też ze Stanisławem Soyką, Grażyną Szapołowską czy Trebunie Tutkami. Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem.
Jest zdobywcą wielu nagród – Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Nagroda im. K. Komedy, “Złota Maska” za muzykę teatralną, “African Snow” – płyta miesiąca września 2000.
Tym razem Włodzimierz Kiniorski sięgnął po muzykę guru polskiego bluesa – Tadeusza Nalepy i umiejętnie połączył ją z rytmami reggae tworząc przy okazji projekt Kinior Reggae Sound.

Kinior Reggae Sound to projekt multiinstrumentalisty i wokalisty o nieprzeciętnej osobowości muzycznej – Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego. Interpretuje na nowo utwory Tadeusza Nalepy wychodząc poza wszelkie możliwe gatunki muzyczne. Kiniorski, znany ze swojego niepowtarzalnego stylu, nie odrzuca własnego dziedzictwa muzycznego. Przeciwnie – wzbogaca je. Poszukuje nie tylko nowych środków wyrażania siebie, ale otwiera się na pomysły innych artystów. W tym zespole stworzył skład z niepospolitymi indywidualnościami polskiego rocka, jazzu, free, bluesa, muzyki etnicznej i elektronicznej.

Kinior Reggae Sound to projekt złożony z wybitnych muzyków, którzy znani są z ogromnego wkładu w historię polskiej muzyki. Każdy z nich będzie próbował się zmierzyć z legendą Tadeusza Nalepa, wszystko to w formie muzyki reggae.

Włodek Kiniorski, Mietek Jurecki, Sylwia Nadgrodkiewicz, Andrzej Urny, Piotr Jackson Wolski i Tomek Zeliszewski są osobowościami, których twórczość nie daje się zakwalifikować i dokładnie sprecyzować. W tym projekcie, poza tematem narzuconym przez autora, usłyszymy niepowtarzalny styl każdego z nich, lecz mimo to czynią przedsięwzięcie spójnym.

Kiniorski pokazuje nam, że nie trzeba podążać za sztancowym odbiciem określonych kanonów, prądów kulturowych czy nurtów, a wychodzić o krok dalej. Tworzy tu coś niebanalnego i wiecznego jednocześnie.

W KINIOR REGGAE SOUND muzycy tworzą i grają dla samej muzyki, niepowtarzalności chwili jej trwania, czyniąc zarazem każdy koncert jedynym takim – unikalnym. Sam projekt nieustannie ewaluuje, każdy koncert nie jest przeciętnym pokazem interpretacji muzycznych, zamkniętych kompozycji czy ograniczonego założenia. Artysta wychodząc z własnych korzeni – jazzu – daje nam do zrozumienia, że najpiękniejsze w muzyce są improwizacja i nieograniczona wyobraźnia.
Rzadko kiedy możemy doświadczyć takiego doznania muzycznego, gdzie tworząc je, spotyka się tylu twórców z tak różnorodnych formacji muzycznych. Formacji wręcz historycznych, na których wychowało się i wychowuje wiele pokoleń, które pozostaną nieśmiertelne w historii muzyki i nie są premierą jednego sezonu.
Więcej o członkach zespołu – LINK.

Płytę można zamówić TU lub przez kontakt na FB

Kontakt z zespołem:
+48 605 094 846 Klaudia Dzyr
+48 602 322 726 Tomasz Zeliszewski

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.