Kanned w Grubie Bluesa

Gruba Bluesa (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 a/d, 24.02, godz. 19:00 – wstęp wolny) zaprasza na koncert zespołu Kanned, który jeszcze nie był prezentowany na naszej stronie. Zespół przedstawi mieszankę punk rocka, rockabilly i bluesa w zaskakujących konfiguracjach.

Kanned – kiedy latem 2016 roku wykrystalizował się skład trio, nikt nie spodziewał się, że już jesienią zespół nie odniesie absolutnie żadnego komercyjnego sukcesu. Do dziś z premedytacją nie bierze on udziału w konkursach i przeglądach, czym stara się zachować wierność ideałom wielkiego myśliciela i jego niechęci do rzeczy światowych. Bezkompromisowy skład, tj. perkusja, bas i gitara, w połączeniu z wirtuozerią a rebours zmusił śląską trójkę do poszukiwania własnego stylu. Poszukiwania trwają nadal, ale w tak zwanym międzyczasie powstało kilkadziesiąt utworów, z których kilkanaście zespół z powodzeniem prezentuje przed publicznością. Młodość, energia i charyzma – nie cechują Kanned w żadnej mierze, ale nietuzinkowe kompozycje i ich sprawne wykonanie zapewniły im kilka rzeczowych nagród publiczności, w tym: dwa staniki, obrus z autografem (nieczytelne), oraz koszulka w kolorze gaciowy róż.

Muzyka Kanned oscyluje wokół bluesa. Warstwa tekstowa dotyka rzeczy ważnych w życiu każdego człowieka oraz każdej szanującej się żaby. Bo któraż żaba nie chciałaby raz w życiu przywdziać uniformu astronauty, by odbyć międzygalaktyczą podróż przez nieznane?

Skład zepołu:
Daniel – joue de la batterie
Sławka – dobrze nastrojony bas
Sobol – gitarrra, mikrofon

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.