Kajetan Drozd w czerwcu

Kajetan Drozd – charyzmatyczny muzyk “zakochany” w bluesie i bezgranicznie mu oddany. Gitarzysta, harmonijkarz, autor muzyki i tekstów. Mocno związany ze Śląskiem. Założyciel grupy “Siódma w Nocy”, z którą między innymi dwukrotnie wygrał konkurs Festiwalu Rawa Blues (2006 i 2008).

Koncertował niemal na wszystkich ważnych festiwalach bluesowych w kraju, wygrywając w konkursach większości z nich. Do pozostałych wyróżnień można dodać m.in. zaproszenie muzyka przez red. Piotra Kaczkowskiego do audycji Minimax. Kajetan ze swymi utworami jest także obecny na składance muzycznej Minimax.Pl (2008) i na trzech edycjach wydawnictwa Antologia Polskiego Bluesa (2008, 2009, 2011). W kwietniu 2009 roku ukazał się w oficjalnej dystrybucji album zatytułowany “Siódma w Nocy”.

Kajetan Drozd zainicjował swój kolejny projekt muzyczny – akustyczne trio gitary, kontrabasu i perkusji – Kajetan Drozd Acoustic Trio, z którym zwyciężył na bluesowych mistrzostwach polski Polish Blues Challenge 2010, a następnie dwukrotnie reprezentował Polskę na największym bluesowym konkursie International Blues Challenge 2011 i 2012 w Memphis USA. W 2012 roku na rynku pojawił się akustyczny album “Bourbon And The Blues”.

W 2013 roku powstaje formacja Kajetan Drozd Band. W 2014 roku grupa wydała krążek “Sześć Strun”. Obecnie stale koncertuje.
Skład:
Kajetan Drozd – wokal, gitary, harmonijka ustna
Oskar Ludziak – gitara basowa
Ryszard Rajca – perkusja

Działalność artystyczna Kajetana nie ogranicza się wyłącznie do koncertowania. Jest współorganizatorem festiwalu Bytomska Moc Bluesa. Prowadzi warsztaty gitarowe, bluesowe jam sassion w gliwickim Ślaskim Jazz Clubie, gdzie również współorganizował cykl koncertów “Wtorek Bluesowy”. Jego wkład w propagowanie bluesa na Śląsku został doceniony przez Władze Miasta Gliwic. We wrześniu 2009 roku odebrał z rąk Prezydenta Miasta nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2008 w kategorii “Młody Twórca”.

Kajetan Drozd – koncerty:

2019-06-09 – Festyn Rodzinny – Gliwice Zatorze
2019-06-20 – Amfiteatr – Miasteczko Śląskie – z zespołem Korek
2019-06-26 – Ormiańska – Gliwice – Kajetan Drozd Band

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.