Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy – przedsprzedaż

Nigdy wcześniej historia Jimmy’ego Page’a, jednej z najbardziej enigmatycznych i wpływowych postaci rock’n’rolla, nie została opisana tak szczegółowo.

Od upojnych dni w swingującym Londynie lat sześćdziesiątych, kiedy to gitarzysta udzielał się jako rozchwytywany muzyk sesyjny, poprzez rozbuchanie i piękno bluesa oraz hard rocka kojarzone z twórczością Led Zeppelin. Nie omijają nas również swawolne imprezy i orgie, które weszły do historii rockowego nieumiarkowania.

Poczynając od dzieciństwa Page’a, podróżujemy poprzez fantastyczne pejzaże Bron-Yr-Aur czy Sunset Strip; obserwujemy wyniszczające uzależnienie gitarzysty od narkotyków, jego reakcję na śmierć Johna Bonhama oraz muzyczną odnowę Page’a, który sformował grupę The Firm, działał jako solista, podjął współpracę między innymi z Davidem Coverdale’em i The Black Crowes.

George Case przedstawia fakty i mity narosłe wokół Jimmy’ego Page’a oraz tworzonej przez niego sztuki, zwracając uwagę na głęboki – częstokroć też mroczny – aspekt duchowy, kształtujący artystyczny i osobisty wymiar jego życia. Niniejsze wydanie książki zawiera dodatkowo opis historycznej reaktywacji zespołu Led Zeppelin w roku 2007, intrygującego i zaskakującego występu Page’a podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz najświeższe wieści o gitarzyście, wybraną dyskografię i bibliografię. „Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy” to drobiazgowa, wnikliwa biografia legendarnego gitarzysty i producenta spisana przez historyka muzyki, znawcę kultury masowej, ale przede wszystkim oddanego fana Page’a oraz Led Zeppelin.

„Nieoczywista i wnikliwa… książka George’a Case’a przypomniała mi, dlaczego w ogóle pokochałem muzykę Led Zeppelin”. – Robert J. Wiersema, „The Vancouver Sun”

Jimmy Page nie od razu wdarł się na szczyty list przebojów a jego artystyczna działalność w Led Zeppelin zdaje się w większym stopniu zwieńczeniem niż początkiem dominacji w biznesie muzycznym. To, że, parafrazując słynne słowa Johna Lennona, blues rockowy kwartet garściami czerpiący z klasyków amerykańskiej czarnej muzyki stał się „większy od Beatlesów” (no, być może poza samą Anglią) wynikało w dużej mierze z doświadczeń, jakie Page wyniósł z wielu lat spędzonych na zapleczu wielkich scen. To w tamtych latach gitarzysta dzielił się, jako muzyk sesyjny, swoim olbrzymim talentem z każdym, kto akurat skłonny był zapłacić /więcej/.

KUP W PRZEDSPRZEDAŻY: 30,00 zł (cena detaliczna: 49,90 zł)
Jimmy Page. Dobre czasy, złe czasy
Wydawnictwo: In Rock
Rok wydania: 2017
Autor: George Case
Tłumaczenie: Tomasz Szmajter
Ilość stron: 444 + 2x 8 stron wkładek ze zdjęciami
Format: 145×205 mm
Oprawa: miękka
EAN: 9788364373442

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.