JazzPRESS: Suwałki Blues Festival 2014

Aya Lidia Al-Azab w czerwcowym wydaniu magazynu JazzPRESS pisze o tegorocznym festiwalu w Suwałkach.

Bohaterem czerwcowego wydania JazzPRESS jest Ksawery Wójciński. Kontrabasista, który jest ewidentnie jednym z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny muzyki improwizowanej. Ponadto w numerze kilka równie interesujących rozmów, m.in z Tomaszem Kudykiem – trębaczem, kompozytorem, aranżerem oraz liderem formacji New Bone, z Pauliną Owczarek – jedną z najciekawszych przedstawicielek polskiej sceny muzyki improwizowanej, piękniejszą połową znakomicie przyjmowanego duetu Sambar oraz z Michałem Przerwa-Tetmajerem i muzykami Gradwohl/Covington Group.
W rubryce Backstage rozmowa z Maciejem Nowotnym – dziennikarzem i promotorem polskiego jazzu, twórcą bloga Polish Jazz Blog, autorem audycji radiowej Kocham Jazz.
W rubryce Top Note zamieściliśmy recenzję płyty Adama Bałdycha & Yarona Hermana – The New Tradition.
Nie zabrakło relacji z ciekawych festiwali i koncertów, recenzji płyt, stałych felietonów, informacji o wydarzeniach i nowościach płytowych, zapowiedzi koncertowe, a także sporo konkursów…

Aya_Lidia_Al-AzabBluesowy Zaułek – Aya Lidia Al-Azab – Suwałki Blues Festival /fragmenty/:
10 lipca festiwal otworzy Ginger Baker Jazz Confusion (UK/USA). Już sama inauguracja jest historyczna, bowiem jest to pierwszy taki koncert w  Polsce. Z  pewnością samousłyszenie i zobaczenie na żywo legendy perkusji Ginger Bakera jest niezapomnianym przeżyciem dla fanów blues rocka czy grupy Cream.

Oprócz doskonałego doboru artystów Suwałki Blues Festival jest wyjątkowy także pod względem natężenia koncertów i  ich rozmieszczenia. Muzyka będzie płynąć po suwalskich ulicach od rana do nocy, przewidziane są koncerty plenerowe i  klubowe.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym JazzPRESS – LINK /.pdf/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.