JazzPRESS: Robert Randolph i jego dzika rodzina

W listopadowym numerze magazynu JazzPRESS “Bluesowy Zaułek” na trzech stronach!.

Bohaterem numeru JazzPRESS jest Paweł Szamburski – artysta improwizujący, przede wszystkim na klarnecie, ale również chętnie wykorzystujący podczas swoich występów duży arsenał najróżniejszych innych instrumentów, nie tylko dętych. Po wielu latach gry w formacjach SzaZa, Horny Trees, Meritum, Tupika, Cukunft i Ircha, wydał debiutancką solową płytę “Ceratitits Capitata”, którą udało mu się wielu zaskoczyć.

JazzPRESS_11_2014_2

W numerze także rozmowy z:
Nikolą Kołodziejczykiem – pianistą, kompozytorem i dyrygentem, stypendystą Berklee College of Music World Scholarship Tour, półfinalistą Bosendorfer Solo Piano Competition podczas Montreux Jazz Festival 2007, zdobywcą wielu nagród – między innymi na: Transatlantyk Instant Composition Competition, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Krokus Jazz Festival, Jazz Juniors, Festiwalu Pianistów Jazzowych „Debiuty”.

Aya_Lidia_Al-AzabA Aya Lidia Al-Azab o Rawa Blues Festival:

-Już po raz 34. w Katowicach odbył się Rawa Blues Festival, największy festiwal na świecie organizowany w pomieszczeniu zamkniętym. Mało kto podejmuje się tego typu przedsięwzięcia. Jest to bezsprzecznie wielkie wyzwanie, które ciągnie za sobą sporo mankamentów. Wszyscy mamy ich świadomość, niemniej jednak Rawa Blues Festival jest imprezą historyczną i – co najważniejsze – utrzymuje poziom, goszcząc gwiazdy bluesa z całego świata.

Cały artykuł można przeczytać w listopadowym numerze magazynu JazzPRESS, który jest do pobrania (PDF) TU >>>

JazzPRESS_11_2014_3

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.