JazzPRESS – John Mayall w St. Albans

Ukazał się ostatni tegoroczny numer gazety internetowej JazzPRESS. Bohaterem wywiadu okładkowego jest Czesław „Mały” Bartkowski – perkusista i pedagog, a “Bluesowy Zaułek” przybliża nam postać Johna Mayalla.

W tym numerze mamy aż pięć stron “bluesowania” za sprawą Sławka Orwata (nawet jest mini wywiad z J.M.).
Parę słów o autorze, bo po raz pierwszy zagości na tej stronie.

slawek_orwat_blogSławek Orwat (United Kingdom) – autor bloga Muzyczna Podróż.
Muzyki słuchał wcześniej niż potrafił mówić. W dojrzałość wprowadził go stan wojenny. Przez półtora roku był redaktorem muzycznym tygodnika Wizjer oraz współorganizował dwie edycje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luton, gdzie także prowadził polskie programy w radio Flash i Diverse FM. W roku 2010 założył kabaret „3 x P”, który wystąpił m.in w imprezie poprzedzającej zawody strongmanów: Polska – Anglia. Z londyńskim Nowym Czasem współpracuje od marca 2011. Od 2-go stycznia 2012 prowadzi audycję Polisz Czart w Radio Verulam, w położonym niedaleko Londynu, uroczym miasteczku St. Albans. Od lipca 2012 związał się z warszawskim magazynem JazzPRESS, a od października tego samego roku rozpoczął współpracę z zajmującym się muzyką progresywną, wychodzącym w Sosnowcu, kwartalnikiem Lizard. Tłumaczenie jego wywiadu z Leszkiem Możdżerem ukazało się w magazynie LondonJazz.

Hank_Van_Sickle_and_John_Mayall_2006

Grudniowy JazzPRESS i Sławek Orwat:

Sam znalazłem swoją drogę do bluesa – John Mayall w St. Albans

“Koncertowy miks największych przebojów Johna Mayalla z kompozycjami z jego najnowszego wydawnictwa pokazał, że mimo upływu czasu, szaleńczego tempa życia, czy zmieniających się muzycznych trendów, blues ciągle jest muzyką żywą, atrakcyjną, ponadczasową i taką, która skutecznie potrafi oprzeć się chorej konieczności finansowego sukcesu w dziedzinie sztuki. John Mayall zachwycił zebranych w St. Albans widzów niespotykaną u artystów tej generacji energią (…).”

To tylko fragment obszernego artykułu, który przeczytacie w najnowszym numerze JazzPRESS /PDF/ – LINK.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.