W poniedziałek 9 grudnia 2013 r. czeka nas kolejne duże wydarzenie z okazji 15.urodzin Hard Rock Pubu Pamela.
W klubie wystąpi Krzysztof Jaryczewski ze swoim nowym zespołem JARY OZ. W składzie tej grupy, oprócz Krzysztofa, zagrają też dwaj inni, byli członkowie Oddziału Zamkniętego – Krzysztof Zawadka (gitara, chórki) oraz Zbyszek Bieniak (wokal, chórki). Na nowej scenie Hard Rock Pubu Pamela będzie więc królowała rock’n’rollowa energia z najlepszego okresu Oddziału Zamkniętego. Tradycyjnie występ gwiazdy wieczoru poprzedzą sety koncertowe nieprzeciętnych supportów. W poniedziałek zagrają: promujący swój nowy krążek „Karuna” zespół Blue Sounds oraz soft-rockowy projekt DŻA DŻA BINKS. Wiele będzie się więc działo, szczególnie, że Jary zaprosił do wspólnego wykonania dwóch utworów muzyków z toruńskiej grupy Manchester. Takie niecodzienne sytuacje stają się wizytówką Hard Rock Pubu Pamela, tworząc niepowtarzalną atmosferę urodzinowych koncertów.
Start koncertu godz. 19-ta. Wstęp wolny.
Krzysztof JARY Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski. JARY nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty “Oddział Zamknięty” i “Reda Nocą”. Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów. “Party”, “Obudź się”, “Ich marzenia”, “Ten wasz świat”, “Odmienić los”, “Andzia” (“Gandzia”), “Pech”, “Pokusy”, “Debiut” to piosenki które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka. Życie na ciągłym “wspomaganiu” (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985r Krzysztof “Jary” Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem. Jak można było przewidzieć, jedyną dla niego ucieczką od fatalnej sytuacji stały się używki, z którymi nie rozstawał się przez kilka kolejnych lat. Dalsza praca z kolegami z zespołu straciła sens. Oddział Zamknięty pod przewodnictwem drugiego z “filarów” kapeli Wojtaka Łuczaja – Pogorzelskiego zaczął drogę poszukiwania nowego wokalisty. Udział Krzysztofa Jaryczewskiego na jego własne życzenie w pracy zespołu stawał się coraz mniejszy. Zespół z resztą po kilku próbach z różnymi wokalistami w końcu zawiesił działalność.
W latach 90-tych Wojtek Pogorzelski i Jarek Wajk przywrócili zespół do życia. Od tego czas po kilku zmianach składu ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY gra do dziś. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu (także przyjaciół) i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę. Wykorzystał ją. Odstawił narkotyki i alkohol. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie. Czując na swoich barkach pewien obowiązek zajął się profilaktyką. Jeżdżąc po całej Polsce, do chwili obecnej stara się pomóc młodzieży w odnalezieniu własnej tożsamości bez potrzeby sięgania po “dopalacze”. JARY OZ to w skrócie mówiąc “Powrót do korzeni” – oczywiście tych Oddziałowych
Skład zespołu:
Krzysztof “Jary” Jaryczewski – wokal, gitara, harmonijka
Krzysztof Zawadka – gitara, chórki
Zbyszek Bieniak – wokal, chórki
Michał Kłopocki – perkusja, chórki
Andrzej “Pierwiastek” Potęga – git. basowa, chórki
Zespół Blue Sounds powstał jeszcze w poprzednim wieku (1999). W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu ” Tak naprawdę to wszystko z miłości”, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w “Jazz Forum” i “Twój Blues”. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii.
Na przestrzeni lat ich muzyka mocno ewoluowała. Do repertuaru, który złożony jest z kompozycji własnych, zespół wnosi własne upodobania i fascynacje. Ich nowy album jest dość eklektyczny. Można powiedzieć, że dziś jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folku. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, które w połączeniu z osobistą warstwą tekstową, tworzą niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Uwagę przykuwa szczególnie niepowtarzalna barwa głosu wokalistki, która w połączeniu z jej autorskimi tekstami “porusza” słuchacza.
Skład:
Joanna Karkoszka – wokal, gitara akustyczna
Tomasz Karkoszka – perkusja
Jarek Szajerski – gitara basowa
Wojtek Hamkało – gitara akustyczna i dobro
Jacek Cichocki – akordeon i instrumenty klawiszowe
Dża Dża Binks, to grupa pop – rockowa powstała w Bydgoszczy w czerwcu 2012. Młodzi artyści – studenci wyższych szkół o profilu muzycznym przygotowali autorski recital pt. „Dodaj mnie”. Utwór o tym tytule jest jednocześnie pierwszym singlem zespołu. Kolekcja piosenek pochodząca z debiutanckiego recitalu posiada wspólny mianownik, jakim jest opis ról, które pełnimy w całym naszym życiu. Miłość i przyjaźń ma wiele twarzy i kostiumów. Rodzina, przyjaciele, kochankowie – to relacje, o których bardzo emocjonalnie opowiada w swych kompozycjach Dża Dża Binks. Melodyjne piosenki z rockową duszą są znakiem muzycznym nowej bydgoskiej formacji. Brzmienie grupy oparte jest na grzmiących gitarowych riffach i analogowych barwach klasycznych fortepianów elektrycznych Fendera i Wurlitzera. Szacunek do przeszłości i odważne spojrzenie w przyszłość oraz przekonanie, że dobrze skrojony garnitur zawsze będzie modny – to motto grupy Dża Dża Binks.
Członkowie zespołu:
Adam Marynowski – śpiew
Kris Forbot – gitara
Radek Marut – gitara
Maciej Świtoński – fortepian
Kasper Łbik – bas
Wojtek Szachnowski – perkusja
Chórki :
Agata Pufal
Agnieszka Leis