Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie

Nowe, rozszerzone wydanie kultowej książki o Tadeuszu Nalepie autorstwa znanego dziennikarza muzycznego Wiesława Królikowskiego.

Wydanie “Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”, przygotowane przez Agorę, to barwna opowieść o fascynującym człowieku i artyście, legendzie rodzimego rocka i bluesa.

Wywiad-rzeka Wiesława Królikowskiego z Tadeuszem Nalepą, liderem zespołu Breakout, szczegółowo przedstawia życie artysty – jego dzieciństwo, karierę, fascynacje i ukochane gitary. Opisuje zakulisowe konflikty, skandale, rozstania, przełomy i nałogi.

Wydanie zawiera także wspomnienia najbliższych i współpracowników Tadeusza Nalepy, dotychczas niepublikowane zdjęcia i pierwszy raz upublicznione rysunki. W książce znalazły się również kalendarium dotyczące życia i działalności estradowej artysty oraz omówienie całej jego dyskografii.

– Był bardzo uparty, niekiedy despotyczny. Konsekwentny. Dumny. Bardzo dużo miał racji w tym, co mówił. Nie tylko na temat muzyki. Także na temat ówczesnej władzy. Lubiłem go słuchać, bo był to bardzo mądry człowiek. Rozmawialiśmy też o gitarach, o sprzęcie. Sprzęt był dla niego nie tylko wartością materialną. Gitary były dla niego czymś więcej niż tylko instrumentami – powiedział o Tadeuszu Nalepie Jerzy Styczyński z zespołu Dżem.

– Nie ćwiczył na instrumencie. Mógł sobie na to pozwolić. Tylko brał gitarę i po prostu sobie grał – wspominał Piotr Nalepa, syn artysty.

Tadeusz_Nalepa-W.Krolikowski-ksiazka460Źródło: Agora

Autor: Wiesław Królikowski
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 336
Wydawca: Agora
Rok wydania: 2013 (wydanie III)

Do kupienia:
Matras – 39,28 zł
EMPiK – 42,74 zł
Kulturalny Sklep – 34,99 zł
Weltbild – 38,10 zł
InBook – 33,39 zł
Gandalf – 35,89 zł

Wiesław Królikowski (ur. 25 listopada 1953) – polski dziennikarz muzyczny.

Debiutował w 1973 roku na łamach miesięcznika Jazz. Kierownik działu kultury dwutygodnika studenckiego Nowy Medyk w latach 1976-78. Pracownik etatowy redakcji Jazz w latach 1977-82 (dziennikarz, później sekretarz redakcji). Następnie w redakcji Magazynu Muzycznego, w latach 1983-91. W 1991 roku, wraz z Wiesławem Weissem założył miesięcznik Tylko Rock (zastępca redaktora naczelnego do chwili zniknięcia pisma w 2002 roku). W 2003 roku współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego miesięcznika Teraz Rock, gdzie pracuje do chwili obecnej. Publikował także na łamach innych czasopism, m.in. Kultura, itd., Ekran, Spojrzenia, Music News, Video Club, Życie, Wprost.

Publikacje książkowe:
-Breakout absolutnie (Iskry, 1993),
-Polski rock. Przewodnik płytowy (tom 1 i 2, Res Publica Press, 1997-98),
-Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie (Wydawnictwo Iskry, 2008).
-Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie (Agora S.A., 2013).

Tadeusz Górny o książce “Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie”; Wiesław Królikowski; Wydawnictwo Iskry 2008.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.