International Ochota Blues Festival 2014

V edycja International Ochota Blues Festival, czyli pierwszego i jedynego festiwalu bluesowego w Warszawie, odbędzie się w dniach 8-10 października 2014 roku.

Dyrektor festiwalu Karol Wiszniewski tak rekomenduje imprezę:
W tym roku od 8 do 10 października będziemy mogli posłuchać wielu odmian bluesa na kilku ochockich scenach.

Zaczynamy 8 października w Centrum Handlowym BlueCity koncertami “Big Noise Mama” i bardzo popularnej z występów na krakowskim rynku, a także festiwalowych i klubowych koncertów grupy “Kraków Street Bannd”.

9 października w Klubie “Lucid” w CH Blue City wystąpią: “Double Crafter” duet dwóch świetnych muzyków – Sławka Chojeckiego (prywatnie mieszkańca Ochoty) i Michaela Fedoroff’a, “The Piszczors” – otwocka grupa bluesowa pod kierownictwem Tomasza Piszczorowicza, “Blues Time” – warszawska kapela bluesowa pod przewodnictwem Zbigniewa Jędrzejczyka, która w trakcie swojej niedługiej działalności zdobyła uznanie na wielu festiwalach bluesowych w Polsce. Wydarzeniem czwartkowego wieczoru 9 października będzie występ akustycznego szwajcarsko polskiego duetu “Joe Colombo feat. Kasia Skoczek”. Joe Colombo to muzyk który czerpie inspirację od takich artystów jak Stevie Ray Vaughan, Johny Winter, Freddie King, czy Alvin Youngblood Hart. Charakterystyczna gra z zastosowaniem techniki slide i gitary rezofonicznej to znak firmowy Joe. Wraz z młodym głosem Kasi Skoczek tworzą doskonały duet, którego występu nie można przegapić.

Ochota_Blues_Festival_2014_plakatW piątkowy wieczór 10 października w Klubokawiarni “Mam Ochotę” wystąpią: “Bluesmaszyna” i “Marek Tymkoff”. “Bluesmaszyna” trzyosobowa grupa, występująca na scenie bluesowej od 2007 roku. Ta wyjątkowa grupa znana jest z autorskiego bluesowego repertuaru wykonywanego w zdecydowanej większości w języku polskim. “Bluesmaszyna” charakteryzuje się również ciekawym i nietypowym składem instrumentalnym: harmonijki, gitary elektrycznej i cajon’a. Liderem grupy jest Karol Lechowski (harmonijka, wokal), na gitarze elektrycznej zagra Jan Sikorski, a na cajonie Daniel Moński. “Blusmaszyna” była gwiazdą I International Ochota Blues Festival w 2010 roku. “Last but not least” wystąpi na festiwalu “Marek Tymkoff”. Muzyk znany i ceniony na scenie bluesowej i rockowej, w kraju i zagranicą. Marek w latach 90 tych, był liderem Electric Blues Band, współpracował również w tym czasie z legendarnym zespołem “Easy Rider”. Po rozwiązaniu Electric Blues Band, przystąpił do reaktywowanego “Jary Band”, zespołu Krzysztofa Jaryczewskiego, pierwszego wokalisty grupy “Oddział Zamknięty”. W “Jary Band” pozostaje etatowym gitarzystą do dziś, natomiast w lutym 2010 roku dołączył do składu zespołu “Wanda i Banda”. Niezależnie od muzycznych przygód (również m.in. Sylwia Wiśniewska, zespół Rezerwat czy J. Skolias), jego największą fascynacją i miłością pozostają dźwięki z kręgu blues-rocka wykonywane w formule power trio. W tej właśnie formule wystąpił na Rawa Blues Festiwal 2013 w katowickim Spodku, wygrywając miażdżącą przewagą plebiscyt internautów i zjednując sobie ogromną rzeszę nowych fanów. Marek Tymkoff występował w ramach II International Ochota Blues Festival w 2011 roku, w duecie z Bartkiem Łęczyckim.

Program V edycji International Ochota Blues Festival:

8.10.2014 – g.19.00
Big Noise Mama
Kraków Street Band
Centrum Handlowe Blue City, Al. Jerozolimskie 179 (przy fontannach)

9.10.2014 – g.19.00
Double Crafter
The Piszczors
Blues Time
Joe Colombo feat. Kasia Skoczek
Klub Lucid, Centrum Handlowe Blue City, Al. Jerozolimskie 179

10.10.2014 – g. 21.00
Bluesmaszyna
Marek Tymkoff
Klubokawiarnia “Mam Ochotę”, ul. Grójecka 75.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.