Pink Floyd – The Endless River

Jedna z najważniejszych wiadomości dla fanów rocka i nie tylko – w listopadzie 2014 nowa płyta Pink Floyd!

Pink Floyd ujawnił szczegóły swojego nowego albumu The Endless River, co oznacza, że zespół przedstawi nam nowy materiał po 20 latach, bo wtedy ukazał sie ostatni album studyjny Division Bell.
pink-floyd-endless-river_t-shirtPremiera nowego albumu przewidziana jest na 10 listopada 2014 roku. Punktem wyjścia do stworzenia The Endless River jest ​​muzyka pochodząca z 1993 roku, z sesji nagraniowej albumu Division Bell, gdy David Gilmour, Rick Wright i Nick Mason zarejestrowali w Astoria Studios 20 godzin materiału.
W 2013 roku David Gilmour i Nick Mason powrócili do muzyki z tych sesji i postanowili, że utwory powinny być dostępne, jako część repertuaru Pink Floyd. Płyta jest przede wszystkim instrumentalnym albumem oprócz jednego utworu, “Louder Than Words” (z nowymi tekstami Polly Samson ujmującymi historię zespołu). Jest ona hołdem dla klawiszowca zespołu, którym był Rick Wright (1943-2008), który obok Masona i Watersa był założycielem grupy.

David Gilmour i Nick Mason rozpoczęli proces nagrywania w listopadzie 2013 roku i spędzili 30 dni na dogrywani gitary i perkusji. Gitarzysta Roxy i producent muzyzny Phil Manzanera byli również mocno zaangażowani w proces twórczy tego wydawnictwa. Na płycie znajdzie się 18 utworów, a będzie ona dostępna na standardowej płycie (CD + 16 str. książeczka), podwójnym winylu (2 LP + 16 str. album) i będzie również dostępny Deluxe Box (CD + 24 str. książeczka + 3 kolekcjonerskie pocztówki + DVD (NTSC) lub Blu-ray , które zawierają 39-minut dodatkowego materiału (6 utworów wideo i 3 utworów audio) niedostępnego gdzie indziej.

pink-floyd-endless-river_cdpink-floyd-endless-river_vinylpink-floyd-endless-river_deluxe-box

KUP: CD – VINYL – DELUXE BOX – jest też koszulka.

The Endless River Tracklist:
Side 1:
01. Things Left Unsaid
02. It’s What We Do
03. Ebb And Flow

Side 2:
04. Sum
05. Skins
06. Unsung
07. Anisina

Side 3:
08. The Lost Art Of Conversation
09. On Noodle Street
10. Night Light
11. Allons-y (1)
12. Autumn’68
13. Allons-y (2)
14. Talkin’ Hawkin’

Side 4:
15. Calling
16. Eyes To Pearls
17. Surfacing
18. Louder Than Words

Żródło: Pink Floyd: The Endless RiverTwitter/Pink Floyd

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.