Imielin Blues Festival 2015

Miejskie Centrum Kultury – Dom Kultury „Sokolnia” w Imielinie serdecznie zapraszają na VI Imielin Blues Festival, który w tym roku odbędzie się w dniach 21 – 22 listopada 2015 r.
Impreza, zainicjowana przez jednego z najlepszych polskich gitarzystów Grzegorza Kapołkę, cieszyła się w minionych latach dużym powodzeniem, dając możliwość konfrontacji, wymiany doświadczeń, wspólnego muzykowania, a także posłuchania najlepszych polskich jazzmanów i bluesmanów.

Jako goście poprzednich festiwali wystąpili m.in.: Andrzej Zieliński, Leszek Winder, Marek Dykta, Andrzej Chochół, Darek Ziółek, Irek Głyk, Ryszard Sygitowicz, Mirek Rzepa, Sławek Wierzcholski, Adam Kulisz Band, „Krzak”, Marek Makaron z zespołem, Jan Gałach Band, Śląska Grupa Bluesowa i „Jorgos Skolias Orkiestra”.

Tym razem też nie obędzie się bez występów gwiazd. Pierwszego dnia imprezy (sobota, 21.11) o godz. 18:00 w DK „Sokolnia” wystąpi: Roman „Pazur” Wojciechowski, a w niedzielę (22.11), po ogłoszeniu wyników i występach laureatów festiwalu, odbędzie się koncert Leszka Cichońskiego z zespołem.
Konkurs odbywający się w ramach VI Imielin Blues Festivalu adresowany jest do amatorskich zespołów grających szeroko rozumianego bluesa. W związku z tym do udziału w imprezie dopuszczamy również formacje preferujące blues-rocka.
Oczekujemy na szeroki odzew młodych wykonawców, którym bliski jest ten specyficzny, leżący u źródeł jazzu rodzaj muzyki.

Serdecznie zapraszamy na Imielin Blues Festival
Jadwiga Mikunda – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie
Grzegorz Kapołka – dyrektor artystyczny VI Imielin Blues Festivalu
Roman Jochymczyk – kierownik Domu Kultury Sokolnia

Źródło: Dom Kultury Sokolnia

Imielin_Blues_2015_program

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.