III Imielin Blues Festival

III Imielin Blues Festival odbędzie się w tym roku w dniach 17 – 18 listopada w Domu Kultury „Sokolnia” (Imielin, ul.Imielińska 29).
Jedną z gwiazd tegorocznej edycji Imielin Blues Festival, będzie Adam Kulisz, którego w tym roku gościliśmy na Bies Czad Bluesie.
Imielin Blues Festival to impreza zainicjowana przez jednego z najlepszych polskich gitarzystów Grzegorza Kapołkę. W minionych latach  cieszyła się  ogromnym powodzeniem, dając możliwość konfrontacji, wymiany doświadczeń, wspólnego muzykowania, a także posłuchania najlepszych polskich jazzmanów i bluesmanów.
Jako goście poprzednich festiwali wystąpili m.in.: Andrzej Zieliński, Leszek Winder, Marek Dykta, Andrzej Chochół, Darek Ziółek, Irek Głyk, Ryszard Sygitowicz, Mirek Rzepa, Sławek Wierzcholski.
W tym roku też nie obędzie się bez występów gwiazd. Pierwszego dnia imprezy zagra ADAM KULISZ BAND, a drugiego, po ogłoszeniu wyników i półrecitalu laureata festiwalu, wystąpi zespół KRZAK – laureat tegorocznej nagrody Fryderyka (za najlepszy album bluesowy).

Konkurs odbywający się w ramach III Imielin Blues Festivalu adresowany jest do amatorskich zespołów grających szeroko rozumianego bluesa. W związku z tym w bieżącym roku do udziału w imprezie dopuszczono również formacje preferujące blues-rocka.

Program imprezy:

17.11.2012 (sobota)
– godz. 14.00-16.00 – przesłuchania konkursowe
– godz. 18.00-19.30 – koncert zespołu Adam Kulisz Band

18.11.2012 (niedziela)
– godz. 18.00-20.00 – występy laureatów i koncert zespołu Krzak

Organizatorzy: Urząd Miasta Imielin i Dom Kultury „Sokolnia” w Imielinie

Adam Kulisz & Krzysztof Konopka & Mariusz Maksymowicz – II Bytomska Moc Bluesa

Krzak – Krzak (CD “Extrim”)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.