Ian Anderson z zespołem w Polsce

24 czerwca 2016 roku (godz. 19.30, Opera Leśna, Sopot) odbędzie się wyjątkowy koncert legendarnego brytyjskiego artysty Iana Andersona wraz z jego zespołem.

To właśnie ten ekstrawagancki lider stoi za sukcesami zespołu Jethro Tull. Grupa w Sopocie gościła 15 sierpnia 2007 roku przyciągając do Opery Leśnej pełną widownię i grając niezapomniany koncert. Już 24 czerwca 2016 roku ponownie wystąpią dla swoich polskich fanów!

Przed występem Jethro Tull’s Ian Anderson wystąpi gość specjalny. Zespół, który zdecydowaliśmy się zaprosić by wspólnie z Jethro Tull uświetnił wieczór w Operze Leśnej był Riverside Band – jeden z najbardziej znanych polskich zespołów rockowych, święcący triumfy za granicą, a ostatnio również i w Polsce. Niestety, 21 lutego otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci gitarzysty Zespołu i jednocześnie o odwołaniu wszystkich koncertów w tym roku. Jako godne zastępstwo Riverside Band zaproponował niezwykle utalentowanych muzyków, cieszących się coraz większą popularnością – Zespół Lion Shepherd. Jesteśmy pewni, że zarówno Lion Shepherd, jak i Ian Anderson dostarczą Państwu niezwykłych przeżyć i niezapomnianych emocji.

jethro_tull_poland_2016
Bilety w cenie: 99 zł, 129 zł, 149 zł, 199 zł, 249 zł, 399 zł do kupienia:
Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot (czynna codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00)
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu (czynny codziennie w godzinach od 12.00 do 18.00)

KUP BILET

Źródło: Opera Leśna w Sopocie

Jethro Tull – brytyjski zespół rockowy reprezentujący style: white blues, folk rock, progresywny rock i hard rock. Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku angielskiego agronoma. Grupa została założona w 1967 roku i istnieje do dziś. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat, lecz jego filarem, nadającym mu kształt artystyczny, pozostaje cały czas ekstrawagancki lider – flecista Ian Anderson. Grupa wypracowała charakterystyczne brzmienie oparte na rytmicznej grze perkusji, basu, gitary prowadzącej i instrumentów klawiszowych, sporadycznie grających melodyjne riffy, połączone z wibrującym dźwiękiem fletu i bardzo charakterystycznym, załamującym się śpiewem Andersona. Teksty piosenek są bardzo poetyckie, często ironiczne i prowokacyjne. /więcej/

jethro_tull_1

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.