GRUFF! wydaje płytę

26 lutego ukaże się pierwsza płyta formacji GRUFF!

Płyta “LIFFE” jest zapisem koncertu, który odbył się 20 października 2013 roku we wrocławskim klubie Formaty, wzbogaconym o utwór “Preaching Blues”, który został nagrany na jednym z pierwszych koncertów składu, podczas trasy koncertowej w Czechach. Z początku miała być to EP-ka, jednak z czasem okazało się że jest 40 minut materiału, a więc dość, aby legalnie nazwać płytę longplayem 🙂 .
Zespół zaznacza, że dopiero zaczyna pracę nad studyjną płytą, gdzie w pełnej okazałości pokażemy nowe kompozycje i brzmienie zespołu – na ten właśnie cel przeznaczony będzie zysk ze sprzedaży tej płyty!

Nową płytę można będzie nabyć na koncertach:

– 26.02 (środa) Poznań, W Starym Kinie, ul.Nowowiejskiego 8, koncert z cyklu “Komu bije blues” (godz.20:00, opłata kulturalna 10 zł)

– 27.02 (czwartek) Katowice, Katofonia, ul.Mariacka 18a (godz.21:00, bilety 10 zł – przedsprzedaż, 15 zł – w dniu koncertu)

– 28.02 (piątek) Wałbrzych, Klub A Propos, ul.Wieniawskiego 82, koncert z cyklu “Bluesowe ostatki” (godz.20:00, bilety 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu, muzycy uczestniczący jam session wstęp wolny)

– 01.03 (sobota) Zielona Góra, Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13.

GRUFF! – to ultra-formacja powstała z bluesowego duetu Przytuła & Kruk, po to by burzyć konwenanse muzyczne, mieszać i niszczyć wszelkie schematy. Fuzja akustycznego tandemu z pełnym energii perkusyjnym graniem Maćka Kudły dała zadziwiający efekt. Na ich koncertach można zasmakować różnych klimatów: od nastrojowych, bluesowych ballad, poprzez swingowe parodie, aż do ciężkich (momentami nawet heavy metalowych) brzmień.

GRUFF!:
– Bartosz Przytuła – voc, harp, kazoo
– Tomek Kruk – dobro guitar, 12-string, voc
– Maciej Kudła – drums

gruff_cafe_szafe_f-antoni_szczepanik

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.