Greene – Wiśniewski – Dziano w maju

W maju Mike Greene, Łukasz Wiśniewski i Tomek Dziano zapraszają na 10 koncertów, które zagrają w różnych miastach Polski.

Mike Greene – vocals, guitar
Tomek Dziano – vocals, guitar
Łukasz Wiśniewski – harmonica

Mike Greene urodził się i dorastał w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, gdzie od wczesnego dzieciństwa zgłębiał tajniki gitary oraz tradycyjnej amerykańskiej muzyki takiej jak blues, gospel, jazz czy country. W latch 70-tych przeniósł się do Francji na znak sprzeciwu wobec wojny w Wietnamie. Mike to charyzmatyczny wokalista, songwriter oraz multiinstrumentalista poza gitarą grający na banjo, mandolinie i akordeonie.

Tomasz Dziano to gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Urodzony w Łodzi, ale na stałe mieszkający w Lyonie, wraz z Mikiem Greenem wchodzi w skład bluesowego zespołu „Immigrants”.

Łukasz Wiśniewski to harmonijkarz od wielu lat uznawany za jednego z najlepszych w kraju, jak również znakomity wokalista. Frontman zespołów Kraków Street Band, Hard Times, członek harmonijkowej supergrupy Harpcore oraz duetu Limboski i Wiśnia. W corocznej ankiecie kwartalnika Twój Blues Łukasz Wiśniewski został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011.

Terminy:
18/05 Olsztyn – Klub Sowa
19/05 Gdynia – Blues Club
20/05 Gdynia – impreza zamknięta – Fundacja Adapa
21/05 Bialystok – 6-ścian pub
23/05 Toruń – HRP Pamela
25/05 Kraków – Café Szafe
26/05 Jaworki – Muzyczna Owczarnia
27/05 Lubliniec – Klub Kleks
28/05 Skarżysko-Kamienna – CBArt
29/05 Warszawa – Staromiejski Dom Kultury

Greene-Wisniewsk_Mariusz-Skiba

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.