Galicja Blues Festival 2023

29 kwietnia 2023 r. (godz. 18.00) – III Galicja Blues Festival, Przemyśl, sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego.
Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, online na “kup bilecik” oraz na godzinę przed koncertem na Zamku.

Galicja Blues Festival to nieprzerwanie od 2004 roku widniejąca na mapie wydarzeń bluesowych w Polsce impreza. Zainicjowana została w Krośnie przez dwóch bluesmanów: Roberta Lenerta i Łukasza Gorczycę. Od 2021 roku rangę Festivalu wzmacnia tandem: znakomity muzyk, basista Łukasz Gorczyca i Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska, która przyjęła imprezę „pod swoje skrzydła” i tchnęła w nią nową energię.

Galicja Blues Festival doceniany jest nie tylko w Polsce, ale także poza granicami. O renomie tej imprezy świadczy fakt, iż zgłoszeń do festiwalu ciągle przybywa, a poziom wykonawczy jest naprawdę wysokiej klasy. Dodatkowo, zarówno wykonawcy, jak i zaproszeni goście bardzo ciepło wyrażają się o samym Festivalu, podkreślając doskonałe przygotowanie organizacyjne, z uwzględnieniem akustyków i oświetleniowców. Daje to organizatorom siłę do działania oraz przyciągania wykonawców bluesowych z najwyższej półki polskiej oraz światowej. Na scenie Festivalu pojawiały się takie nazwiska jak: Tadeusz Nalepa, Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, Jan Litecky Sveda czy Griff Hamlin, co samo w sobie powinno wystarczyć za rekomendację Galicja Blues Festival.

W tym roku impreza po raz trzeci odbędzie się w Przemyślu. Jako pierwsi wystąpią Paweł Błędowski (muzyk, historyk, autor piosenek, dziennikarz radiowy) i Łukasz Jemioła (wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking) z projektem „The Beatles akustycznie”. Na ten koncert składają się wyjątkowe piosenki Czwórki z Liverpoolu w aranżacjach akustycznych, uwypuklających piękno melodii i tekstów. Jako następni wystąpią Patsy Gamble & Muddy Manninen Band w składzie: Patsy Gamble (voc., sax), Muddy Manninen (guitars), Łukasz Gorczyca (bass), Tomasz Dominik (drums).
Patsy Gamble to brytyjska saksofonistka, która współpracowała z Glorią Gaynor, Mickiem Jaggerem, Stevem Winwoodem i dziesiątkami innych artystów. Muddy Manninen to gitarzysta legendarnej formacji Wishbone Ash. Razem tworzą niesamowitą kombinację bluesa, jazzu, funky i rocka. Jedyny koncert w całym województwie.

Źródło: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.