Galicja Blues Festival 2018

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza od 13 do 15 września 2018 na jubileuszową, XV edycję Galicja Blues Festival.

Program tegorocznej imprezy (bilety do nabycia w RCKR):

13.08
Dzień pierwszy festiwalu to “Noc na Manhattanie”, czyli scena RCKP zamienia się w nocny jazzowy klub, stoliki, napoje 🙂 i elegancja (wieczorowe stroje mile widziane – będą nagrody dla tych, którzy swoim kostiumem oddadzą klimat jazzowego Nowego Jorku). Muzyka, która zabrzmi tego wieczoru będzie adekwatna. Zagrają: Bożena Mazur Trio, Andrzej Serafin Vibes i Krzysztof Głuch Oscillate.

14.08
Drugi dzień festiwalu “Pociąg do Texasu”, upłynie pod znakiem muzyki z pogranicza USA i Meksyku. Nie zabraknie tex-mex, americany i energicznego, współczesnego blues-rocka. Ponownie w scenerii klubowej, ale tym razem przywdziewamy (mile widziane) ubranka rodem z Texasu (będą nagrody za fajną stylizację). Rozpoczniemy od winylowego elementarza Piotra Kowalskiego (będzie okazja zobaczyć unikatowe płyty bluesowe z jego kolekcji). Następnie zagrają: Makar & Children of the Corn i czołowa słowacka formacja Kiero Grande.

15.08
Dzień trzeci XV GBF przeniesie nas na “Ulice Chicago”, gangsterskie kostiumy z czasów prohibicji mile widziane – znów będą nagrody. Tego dnia przenosimy się zza kurtyny na wielką salę koncertową RCKP. Obsada tego koncertu będzie międzynarodowa. Rozpoczną soliści Studia Piosenki Swing (reprezentacja Krosna) a po nich sceną zawładną: Lenka Lo Hrůzová – oficiální stránky & Calling Heart z Czech, Brazylijczyk Big Gilson stojący na czele Blues Dynamite i na finał wieczoru, prosto z USA Jonn Del Toro Richardson ze swoim zespołem. Królował będzie blues nie stroniący od ostrych rock&rollowych wycieczek.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.