Galicja Blues Festival 2015

W dniach 16-19 września 2015 roku odbędzie się XII edycja Galicja Blues Festival w Krośnie, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza.

Galicja Blues Festival to impreza artystyczna o ugruntowanej pozycji w polskim środowisku muzycznym. Z racji tego ,że sztuka nie znosi demokracji dobór wykonawców jacy prezentują się na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie nie ma nic wspólnego z populizmem. Ci którzy się pojawili podczas poprzednich edycji i ci którzy się pojawią w tym roku maja jeden wspólny mianownik. Mianowicie muzyka którą prezentują stoi na najwyższym poziomie. Ta uwaga dotyczy nie tylko gwiazd ale i finalistów konkursu jaki corocznie odbywa się podczas Galicja Blues Festival. Galicja-Blues-Festival-2015Dowodem na to są wysokie notowania laureatów dotychczasowych jedenastu edycji festiwalu. Wszyscy oni z powodzeniem kontynuują swoje kariery na profesjonalnej scenie co potwierdza kompetencję jury festiwalu.
W tym roku tradycyjnie zapraszamy na cztery dni do Krosna. Każdy z tych dni ma nieco inne oblicze. 16 września to przegląd filmów muzycznych w Art. Kinie przy ulicy Bieszczadzkiej 1. Zobaczymy „Whiplash” , „U progu sławy” oraz “Cadillac Records”.
Kolejnego dnia czyli 17 września przenosimy się na scenę RCKP ul. Kolejowa 1. Jest to pierwszy dzień przeglądu oraz koncert gospodarza festiwalu alternatywnych Los Agentos .
Dzień trzeci (18 września): druga tura przesłuchań konkursowych oraz spektakl muzyczny w wykonaniu: Antek Krupa & Workaholic & Friends zatytułowany “Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze”
Dzień czwarty (19.września) to koncert galowy z udziałem laureata przeglądu oraz Pro Musica Grand Standard Orchestra (PL), Why Ducky? ((PL), Juwana Jenkins & Old Dogs feat. Charlie Slavik (USA-CZ) The Pat McManus Band (IE).
Otwarci na nietuzinkowe dźwięki z całą pewnością będą usatysfakcjonowani, natomiast tym , którym słoń nadepnął na ucho polecam pozostanie w domu. Początek wszystkich koncertów godzina 18.00, szczegóły na plakatach.
Robert Lenert

Szczegółowy program Galicja Blues Festival:

16.09, środa, godz. 18:00
Noc muzyczna w artKinie – przegląd filmów:
– Whiplash – młody i ambitny perkusista za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej. Aby to osiągnąć, postanawia dołączyć do szkolnej orkiestry jazzowej prowadzonej przez okrutnego i wymagającego nauczyciela
– U progu sławy – William marzy o pracy dziennikarza muzycznego. Aby zdobyć doświadczenie wyrusza w trasę koncertową z popularnym zespołem rockowym, aby napisać o nim artykuł. Podczas podróży chłopak przestaje być tylko obserwatorem, a staje się częścią zespołu, tracąc tym samym dziennikarski obiektywizm
– Cadillac Records – film opowiada o początkach rock’n’rolla i bluesa na ulicach Chicago w latach 50. i 60. XX wieku. Młody polski imigrant Leonard Chess zatrudnia do zespołu utalentowanego, ale bardzo niezdyscyplinowanego bluesmana Muddy’ego Watersa oraz impulsywnego Małego Waltera i fenomenalnego Chucka Berry. Razem budzą rock and roll w sercach słuchaczy
Miejsce: artKino (ul. Bieszczadzka 1)

17.09, czwartek, godz. 18:00
– przesłuchania konkursowe, dzień I
– koncert: Los Agentos “Nie-Konwencjonalnie”
Miejsce: sala koncertowa RCKP (ul. Kolejowa 1)
Bilety: 20 zł

18.09, piątek, godz. 18:00
– przesłuchania konkursowe, dzień II
– Antek Krupa & Workaholic & Friends – spektakl muzyczny “Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze”
Miejsce: sala koncertowa RCKP (ul. Kolejowa 1)
Bilety: 20 zł

19.09, sobota, godz. 18:00
– Pro Musica Grand Standard Orchestra
– występ laureata festiwalu
– Why Duck? (Polska)
– The Pat McManus Band (Irlandia)
– Juwana Jenkins & Old Dogs feat. Charlie Slavik (USA, Czechy)
Miejsce: sala koncertowa RCKP (ul. Kolejowa 1)
Bilet: 45 zł

Karnet na wszystkie dni festiwalu: 70 zł. Bilety i karnety do nabycia w kasie RCKP (13 432 18 98 wew. 159) oraz kasie artKina (13 432 12 23).
Po każdym koncercie odbywać się będą jam sessions klubu festiwalowego w Barze Monika (ul. Grodzka 17).
/wg Krosno24.pl/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.