Gala Blues Top 2019 – koncert laureatów odbędzie się

Gala miała się odbyć 25.04.2020 w ramach festiwalu Bluestracje. Jak wiadomo, z powodu epidemii ten termin został odwołany, jednak po rozmowach ze wszystkimi laureatami ustaliliśmy NOWY TERMIN: 12 WRZEŚNIA oraz NOWĄ LOKALIZACJĘ: MDK BATORY

Początek roku to czas plebiscytów i podsumowań roku ubiegłego. Również środowisko bluesowe, skupione wokół czytelników i dziennikarzy Kwartalnika “Twój Blues”, wybiera faworytów mijającego sezonu w ankiecie “Blues Top 2019”. Głosowanie odbyło się w 13 kategoriach, z rozróżnieniem na Polskę i Świat. Dwie kategorie są dziennikarskie, reszta jest czysto muzyczna.

Polscy laureaci – jak co roku – są zaproszeni do udziału w uroczystym koncercie “Gala Blues Top”, który odbędzie się 25 kwietnia 2020 o godzinie 18.00 w Chorzowskim Centrum Kultury w ramach festiwalu “Bluestracje”. Oprócz niepowtarzalnych występów (laureaci zagrają nie ze swymi stałymi zespołami, ale z innymi laureatami), dodatkową atrakcją “Gali” jest wręczenie nagród: “Bluesów-kalarusów”, czyli grafik autorstwa światowej sławy artysty-plastyka, profesora katowickiej ASP, Romana Kalarusa.

Tegoroczna edycja Gali odbędzie się po raz 17!

Gala rozpocznie się o godzinie 18.00, natomiast bezpośrednio przed Galą, w ramach świętowania jubileuszu 20-lecie Kwartalnika TWÓJ BLUES, zapraszamy na spotkanie z redaktorem naczelnym Andrzejem Matysikiem z okazji premiery książki Jacka Kurka: „Andrzej Matysik – Mój blues”.
Spotkanie odbędzie się o 16.30 w foyer na pierwszym piętrze CHCK i poprowadzi je autor książki. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Udział w tegorocznej Gali Blues Top potwierdzili wszyscy laureaci. Zagrają:
Zespół: Smooth Gentlemen
Odkrycie: Rattlesnake
Wokalistka: Natalia Kwiatkowska
Wokalista: Hubert Szczęsny
Gitarzysta: Grzegorz Kapołka
Harmonijkarz: Bartosz Łęczycki
Pianista: Bartłomiej Szopiński
Instrumentalista: Lukasz Gorczyca
Płyta: KSW 4 BLUES
W kategoriach pozamuzycznych uhonorowani zostaną:
Wydarzenie: Suwałki Blues Festival
Osobowość: Andrzej Keyha
Dziennikarz: Zbyszek Jedrzejczyk
Fotografik: Krzysztof Szafraniec

BILETY indywidualne w cenie 60 złotych / sztuka do nabycia na stronie https://biletyna.pl/koncert/Gala-Blues-Top
bilety rodzinne w cenie 60 złotych / sztuka – rezerwacja telefoniczna pod numerem 32 2460 060.

Źródło: Miejski Dom Kultury Batory

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.