Fingerstyle Feeling Festival 2014

Czwarta edycja Fingerstyle Feeling Festival odbędzie się 26 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Impreza w tym roku uległa modyfikacji. Konkurs nie będzie tylko przeznaczony dla gitarzystów, ale również dla kompozytorów/aranżerów. Zrezygnowano natomiast z warsztatów, z których korzystała mała liczba uczestników. Organizatorami Festiwalu są Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Miasto Kalisz.

Fingerstyle Feeling Festival przybiera format międzynarodowy, o czym świadczą artyści, którzy w tym roku wystąpią w Kaliszu.

Program:
– godz. 13.00 – Konkurs dla gitarzystów
Koncerty:
– godz. 19.15 – Uniatowski Projekt
– godz. 20.15 – Petteri Sariola (FI)
– godz. 21.15 – Adam Rafferty (USA)

Petteri Sariola z Finaldii jest artystą zjawiskowym. Sięgnął po gitarę w wieku 7 lat. Zagrał prawie tysiąc koncertów w Europie, USA i Japonii. Osiągnął miliony widzów na YouTube.
Dzieli swój czas grając w pojedynkę na gitarze akustycznej oraz jako frontman Dead Sirius 3000. Został nagrodzony stypendium Nokia młodych talentów , Nagrodą Honorową w Helsinkach Funk Awards, a City Magazine przyznał mu tytuł gitarzysty roku.
Oprócz twórczości solowej ma na swoim koncie współpracę z takimi nazwiskami jak: Doug Wimbish (Madonna, Living Colour), Jon Gomm (UK), Mike Dawes (UK), Don Johnson Big Band, Felix Zenger (James Brown, NERD), Osmo Ikonen (Sunrise Avenue).

Adam Rafferty (USA, Nowy Jork)
„Gdy po raz pierwszy usłyszałem o gitarze byłem jeszcze w łonie matki”, mówi Adam Rafferty. Urodzony i wychowany w Harlemie, Adam zaczął grać na gitarze w wieku 6 lat.
Grał z największymi muzykami na naszej planecie (m.in. Tommy Emmanuel, Dr Lonnie Smith, Big Band Dizzy Gillespie, LA Studio legenda Bennie Wallace, basista Bob Cranshaw z oryginalnego zespołu Saturday Night Live) oraz na niezliczonych festiwalach muzycznych, salach koncertowych w USA i Europie.

Uniatowski Project
Skład: Sławek Uniatowski – wokal; Rhodes Piano ; Sławek “Kosa” Kosiński – gitara akustyczna ; Michał Szczęsny – gitara akustyczna ; Bartek Mielczarek – bass ; Jacek Leśniewski – perkusja ; Miłosz Gawryłkiewicz – trąbka; flugelhorn.
Uniatowski Project to zespół Sławka Uniatowskiego znanego z udziału w programie Idol oraz z piosenek takich jak “Kocham Cię”, “Stay” czy duetu z Marylą Rodowicz w piosence “Będzie to co musi być”.
Jednak materiał Uniatowski Project to coś zupełnie innego. Teksty do piosenek pomógł Sławkowi napisać Tomasz Organek z zespołu SOFA.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.