Festiwal Motywy Bluesa 2013

26 – 27 kwietnia w Domu Kultury “Strzecha” (ul.Londzina 38) i Pałacyku Rafako (ul.Łąkowa 33) w Raciborzu odbędzie się piąta edycja festiwalu Motywy Bluesa.

Impreza organizowana jest przez stowarzyszenie Son House Gospel Blues Society, którego prezesem jest Marek Wojtowicz.

Bilety w cenie: 10 zł, karnety (dwa dni festiwalu) 15 zł – do nabycia w kasach Raciborskiego Centrum Kultury: RDK, ul. Chopina 21, tel. 32 412 32 45; DK STRZECHA, ul. Londzina 38, tel. 32 415 32 14

Program:
26.04 (godz.18.00) Dom Kultury”Strzecha”, ul. Londzina 38bob_carritore-www
-Bob Corritore (USA)
-Harsh Guitar Mark (POLSKA)
-Murphy Blues (POLSKA)
-Jura Bosák, Kamil Quis, Přemysl Večerek (CZECHY)

27.04 (godz.18.00) Pałacyk Rafako, ul. Łąkowa 33
-Bob Corritore (USA) i Harsh Guitar Mark (POLSKA)
-Jura Bosák, Kamil Quis, Přemysl Večerek (CZECHY)
-Acoustic (POLSKA)

Bob Corritore (USA) – jest obecnie najbardziej znanym na świecie harmonijkarzem bluesowym, kocha bluesa tradycyjnego. Grał z wieloma sławnymi bluesmenami jak Robert Lockwood, Jimmy Rogers, Louisiana Red itd. Bob jest zdobywcą wielu nagród, miedzy innymi Keep The Blues Alive.

marek_wojtowicz-raciborz_com_plHarsh Guitar Mark (POLSKA) – jest jedynym w Polsce bluesmanem grającym według najstarszej techniki podłużnego grania na gitarze. Promuje tradycyjnego bluesa w Polsce od koncertów na ulicach, poprzez duże festiwale. Grał na większości festiwali w Polsce. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society, dyrektorem artystycznym festiwalu Motywy Bluesa.

Murphy Blues (POLSKA) – Ryszard Kadziak, lider zespołu to gitarzysta, wokalista, harmonijkarz, autor tekstów, postać szczególnie związana z bluesem w Kłobucku. Artystycznie inspiruje się twórczością Tadeusza Nalepy.

Jura Bosák, Kamil Quis, Přemysl Večerek (CZECHY) – trio z Opavy grające muzykę bluesowo – folkową. Czerpią inspiracje z czeskich i światowych wykonawców bluesa i folka.

Acoustic (POLSKA) – zespół powstał w 2007 roku. Na samym początku był to duet gitarowy w składzie: Grzegorz Achtelik (gitara ,wokal) i Ryszard Kudalla (gitara). Niebawem do zespołu dołączył Jacek Szuła ze swą świetnie brzmiącą harmonijką. Blues, rock, czasem nawet “reagowate” dźwięki można usłyszeć w utworach zespołu.

motywybluesa2013_plakat

Jeden komentarz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.