Dziesiątka Bluesferajny w Okolicach Bluesa

Andrzej Jerzyk:
Już dziś (poniedziałek, 13.05.2019) godzina 23:00 wraz z Markiem “Statesboro” Hajdukiewiczem, zapraszamy do “Okolic Bluesa”. “Dziesiątka” to druga i bardzo gorąca jeszcze płyta jakże lubianego duetu, który postanowił ze nazywać się będzie “Bluesferajna“. I właśnie ten wieczór w całości spędzimy z tym albumem, a Gośćmi specjalnymi na żywo w studiu, będą Grześ Olejnik vel “Olek Blues”, oraz Tomek “Stary” Herman. Poza nutkami z najnowszego krążka, Panowie zagrają dla nas także 100% live ze studia Radia Centrum Kalisz.

Bluesferajna:
– Grzegorz „Olek Blues” Olejnik – wokal, gitara akustyczna, dobro, instrumenty perkusyjne, harmonijka
– Tomek „Stary” Herman” – gitara akustyczna, wokal, instrumenty perkusyjne.

Grzegorz “Olek Blues” Olejnik o zespole:

“Historia tej kapeli jest bardzo podobna do biografii wielu jej podobnych w tym kraju i pewnie na świecie. Jesteśmy z jednego miasta i nasze drogi schodziły się już nie raz. Nasze fascynacje choć pozornie dość dalekie, to jednak posiadają bardzo wiele wspólnych mianowników. Ja słucham sporo bluesa akustycznego, Dylana, Claptona, M. Jakubowicz, Tomek to amator jazzowych wykonawców: Benson, Scofield, Metheny… Wszystko pięknie się wymieszało i nabrało rumieńców. Tak powstała grupa BLUESFERAJNA, otwarta na wyzwania i osoby, które mają coś do powiedzenia, przekazania. Jest to otwarty projekt, szczery i niezakłamany w tym co robi. Nie grywamy standardów, opieramy się na własnych utworach, które sami komponujemy i nagrywamy. Gramy piosenki oparte na schematach bluesowych i rockandrollowych, Bawimy się dobrze przy tym co robimy, a to jest podstawa wiarygodności.(…)”.

Tomek o twórczości Bluesferajny:

Piosenki które gramy opowiadają o dwóch najważniejszych – z punktu widzenia mężczyzny – tematach.
Pierwszy z tych ważnych tematów dotyczy relacji damsko-męskich, a drugi to sposoby odreagowania stresów, które to pojawiają się w wyniku tych relacji.
Tak więc uważnemu słuchaczowi wiele życiowych spraw zapewne wyjaśniamy. 😉
Pokazujemy np. jak można sobie radzić w trudnych życiowych sytuacjach – BARMAN.
Opowiadamy jak nam dobrze kiedy nasza ukochana zostawi nas na trochę i np. wyjedzie na kilka dni – CZY TO CIĘ RUSZA?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.