Dżem + Jan Gałach i Cree w Stodole

12 i 13 grudnia 2014 roku w warszawskim klubie Stodoła (ul. Batorego 10) wystąpi grupa Dżem razem z gośćmi specjalnymi. Będzie to Jan Gałach i zespół Cree.

Bilety w cenie 51 zł stojące / 71 zł balkon, do kupienia w kasie klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10). Można również zamówić przez internet.
12 i 13 grudnia 2014, Warszawa, Klub Stodoła (19:00 wejście ; 20:00 Cree ; 21:00 Dżem).
Goście specjalni: Jan Gałach i Sebastian Riedel & Cree.

Dżem – uznawany za jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Od 35 lat na scenie. Mający na swoim koncie takie nieśmiertelne przeboje, jak Whisky, Listy do M., czy Wehikuł Czasu.
Są takie zespoły, które wrosły w klimat Stodoły, stając się nieodłączną jego częścią. Odwiedzają ją regularnie, za każdym razem gromadząc pełną salę swoich wiernych fanów. Dżem to zdecydowanie jeden z nich!
Mimo swych burzliwych dziejów, zespół ten istnieje już od kilkudziesięciu lat.
Kapela zaczęła kształtować się w 1973 roku, ale jej pierwsze piosenki autorskie powstały w 1979 roku. Rok później o Dżemie usłyszała cała Polska, a to za sprawą występu w Jarocinie. W 1981 roku na tym samym festiwalu zespół zagrał już jako gwiazda.
Od lat 70-tych skład przeszedł wiele transformacji, zarówno personalnych jak i muzycznych, doświadczany tragediami, jakimi była śmierć Ryśka Riedla, a potem Pawła Bergera. Jednak nawet po tak druzgocących wydarzeniach muzycy potrafili się podnieś i powrócić do grania, jeszcze lepsi i bardziej doświadczeni. Wykuwany w ciężkich warunkach, do dziś Dżem jest nie do zdarcia.

Dzem_Stodola_2014

Jan Gałach to jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków w Polsce, współpracujący również z wieloma artystami zagranicznymi. Multiinstrumentalista. Genialny skrzypek, który równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. Założyciel grupy The Jan Gałach Band, która w 2013 roku została wybrana przez magazyn „Twój Blues” zespołem roku. Co ciekawe, The Jan Gałach Band jest jedynym zespołem w Polsce grającym na stałe z dwiema perkusjami.

Cree, czyli zespół Sebastiana Riedla (syna Ryśka), Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa, powstały w 1994. Muzycy specjalizują się w rocku o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70. We wrześniu ubiegłego roku została wydana płyta pt.,, Wyjdź” i została ona wybrana przez miesięcznik ,,Teraz Rock” jedną z najlepszych płyt rockowych w Polsce 2013 r.W tym roku zespół obchodzi 20 lecie pracy artystycznej. Z tej okazji w listopadzie została wydana płyta ,, Cree Live 20 urodziny” z koncertu zarejestrowanego w lipcu 2014 r. podczas Festiwalu ku Pamięci.

Źródło: Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej STODOŁA

klub_stodola_logo

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.