Duke Robillard w Hybrydach

Tradycją już stało się, że cykl koncertowy Warsaw Blues Night prezentuje najznamienitszych muzyków światowych z kręgu bluesa. Nie inaczej będzie też 16 marca 2015 w Hybrydach. Na jedynym koncercie w Polsce wystąpi legendarny wirtuoz jazz-bluesowo swingującej gitary – Duke Robillard z zespołem.


Internetowy miesięcznik JazzPRESS ogłosił konkurs, w którym można wygrać bilet dla 2 osób na koncert. należy napisać do nas na adres konkurs@radiojazz.fm. Osoba która napisze do nas jako 14-ta otrzyma wejściówkę. LINK do konkursu.


Duke Robillard należy do najbardziej uznanych współczesnych artystów świata bluesa i jazzu, o czym niewątpliwie świadczą nominacje do nagrody Grammy oraz liczne statuetki Blues Music Awards czyli „bluesowych Oscarów”.

Jego twórczość zdaje się mieć nieskończoną rozpiętość stylistyczną – od swingującego jazzu przez klasycznego elektrycznego bluesa po muzykę zawierającą elementy funku, rock’n’rolla czy rockabilly. Współpracował z tak różnymi artystami, jak: Bob Dylan, Scott Hamilton, Tom Waits, Ronnie Earl, Jay McShann, Ruth Brown, Jimmy Witherspoon, Herb Ellis.

Duke Robillard_Hybrydy_2015Blisko 50 lat od artystycznego debiutu Duke Robillard ciągle jest w trasie koncertowej, dając blisko 250 koncertów rocznie i niezmiennie przyciągając na koncerty tłumy wielbicieli uwielbiających jego nietuzinkową gitarową wirtuozerię.

Rozpoczynał karierę, zakładając w 1967 roku najsłynniejszą orkiestrę bluesową świata The Roomful of Blues, z którą koncertował i nagrywał płyty przez 12 lat. Później przez wiele lat był podporą The Legendarny Blues Band i The Fabulous Thunderbirds, a od kilkunastu lat nagrywa i podróżuje z własnym zespołem The Duke Robillard Band.

W ciągu wieloletniej kariery nagrał blisko 30 płyt dla najbardziej renomowanych wytwórni płytowych.

Zbliżający się koncert to wydarzenie obowiązkowe dla każdego szanującego się miłośnika gitarowej wirtuozerii, zwłaszcza, że tej klasy muzycy nieczęsto odwiedzają nasz kraj. Dla stałych fanów Warsaw Blues Night będzie to wspomnienie wyjątkowego występu Robillarda sprzed 7 lat w Hybrydach.

The Duke Robillard Band wystąpi w składzie:
Duke Robillard – gitara, wokal
Mark Teixeira – perkusja
Bard Hallen – bas
Bruce Bears – klawisze

Krótko:
wystąpią: Duke Robillard Band (USA)
kiedy: 16 marca 2015, godz. 19.00
gdzie: Hybrydy, ul. Złota 7/9
bilety: przedsprzedaż: 70zł do 24.12.14, 90zł od 25.12.14, 100zł w dniu koncertu
punkty sprzedaży biletów:
– biuro klubu Proxima, ul. Żwirki Wigury 99a,
– biuro Fundacji Universitatis Varsoviensis, Krakowskie Przedmieście 24 pok.109
– bileteria Palladium, Warszawa, ul. Złota 7/9
www.ticketpro.pl,
www.eventim.pl,
– sieć salonów Empik
– sklepy Saturn i Mediamarkt
Ilość biletów w przedsprzedaży ograniczona.

Źródło: Warsaw Blues Night

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.