Dr. John zdobył Grammy

Dr. John za płytę “Locked Down” wygrał nagrodę Grammy Awards w kategorii Best Blues Album.

55_Grammy_Photo_Jeff_Kravitz

Nagroda, zwana muzycznym “Oskarem”, przyznawana jest corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji za wyróżniające się osiągnięcia w muzyce.

Jego najnowsza płyta, „Locked Down” powstała przy współpracy bardzo ciekawej postaci – jakiś czas temu gitarzysta grupy The Black Keys, Dan Auerbach, przyznał się, że marzy mu się wyprodukowanie albumu Dr. Johna.  Gdy gitarzysta przychodził na świat w 1979 roku, Dr. John wydawał właśnie „Tango Palace” – jedenasty album w dyskografii artysty. Między Auerbachem a Rebennaciem jest po prostu przepaść. Jednak dla każdego, kto choćby na chwilę pochyli się nad twórczością zespołu The Black Keys – osobiście, bardzo polecam zapoznanie się – nie będzie musiał długo szukać wpływów nowoorleańskiego pianisty. Auerbach myśli o bluesie i rocku w podobny sposób –  musi być brudny, niepokojący, surowy i „bagienny”.

Fragment obszernego materiału Piotra Jagielskiego, pod tytułem “Dr. John – Locked Down”. Całość można przeczytać na stronie jazzarium.pl.


Dr. John – Locked Down [Teaser]

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.