Martyna Jakubowicz w Centrali

16 lutego (godz.20:00) w klubie muzycznym Centrala (Zduńska Wola, ul.Zielona 2) wystąpi Martyna Jakubowicz. Towarzyszyć jej będą: Jan Gałach i Dariusz Bafeltowski.

Martyna postrzegana jest jako artystka, która ma osobowość, która myśli. Jest niezależna od mód, konsekwentna w tym, co robi. Przekonuje swoją wypowiedzią muzyczną.

“Od roku 2006 Martyna Jakubowicz na stałe współpracuje z Janem Gałachem (skrzypce), Pawłem „MuZzy” Mikoszem (bass) i Łukaszem Matuszykiem (akordeon). Ten skład bardzo intensywnie koncertuje i w roku 2007 uczestniczy w wielu dużych imprezach, m.in. Przystanek Woodstock, Colors Of Ostrava, Jesień z Bluesem (projekt Blue True Blues zawierający bluesowe standardy w tym kompozycje Tadeusza Nalepy i Lucindy Wiliams).
W styczniu 2009 roku ze składu odchodzi Jan Gałach (skrzypce), a dołącza Przemek Pacan (perkusja, instrumenty perkusyjne) i Darek Bafeltowski (gitary, mandolina, banjo)”.
Jak widać z fragmentu biografii Martyny Jakubowicz, Jan Gałach grał w jej zespole do momentu założenia swojej formacji The Jan Gałach Band. Natomiast Dariusz Bafeltowski współpracuje z artystką w dalszym ciągu.

Przypomnimy, że Martyna Jakubowicz wystąpiła na Bies Czad Bluesie w 2008 roku. Deszcz padał tamtego lata ponad dwa tygodnie. Jednak impreza była przednia i myślimy, że Martyna Jakubowicz, mimo przeciwności pogodowych, miło wspomina tamten bieszczadzki czas.

Poniżej parę zdjęć z Bies Czad Bluesa 2008 – Martyna Jakubowicz, Jan Gałach, Paweł “Muzzy” Mikosz i Łukasz Matuszyk.

bcb_2008_kocur_03bcb_2008_kocur_17bcb_2008_kocur_18

Foto: Marek Kocurek

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.