Debiutancki album Smooth Gentlemen “New”

smooth gentlemen new

24 maja odbyla się premiera debiutanckiego albumu zespołu Smooth Gentlemen “New”. Płyta ukazuję się pod szyldem Flower Records i amerykańskiej wytwórni Rip Cat Records.

Po wielu latach współpracy z rodzimym zespołem Boogie Boys oraz udziale w dziesiątkach zdarzeń muzycznych z udziałem polskich, europejskich i amerykańskich artystów, Bartłomiej Szopiński – pod namową managera muzycznego Macieja Kręca – otworzył nowy rozdział w swoim muzycznym życiu i stworzył projekt/platformę muzyczną “Smooth Gentlemen”. W swoim założeniu ma ona prezentować inną część zainteresowań muzycznych Bartka, nieco odbiegającą od dotychczasowego oblicza muzyka. W ramach tej platformy twórczej w zeszłym roku ukazała się świetnie przyjęta EPka „Smooth Gentlemen”, nagrana w duecie z poznańskim muzykiem Maciejem Sobczakiem.

Teraz mamy przyjemność zaprezentować druga odsłonę Smooth Gentlemen, jaką jest pełnowymiarowy album pod tytułem „NEW”, nagrany w formule tria z nowymi muzykami. Obok Bartłomieja Szopińskiego (vocal, organy Hammonda, fortepiany) w nagraniach towarzyszą leaderowi Piotr Bienkiewicz (gitara), oraz Miłosz Szulkowski (perkusja).

Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory, zabarwione ciekawymi chórkami zaśpiewanymi przez amerykańskich gości, tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko. Jest to celowy zabieg związany z zamiłowaniem kompozytora do tego kraju i jego muzycznych korzeni.

Koncertowa premiera płyty miała miejsce 5. kwietnia na portugalskich Azorach, gdzie Smooth Gentlemen reprezentowali Polskę podczas „Bluesowej Eurowizji”, czyli 9th European Blues Challange, gdzie co roku biorą udział reprezentanci 22 krajów. Koncert Smooth Gentlemen został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, a ich klasa i styl sceniczny przysporzyły im wielu fanów z całej Europy. Już niebawem zespół pojawi się na kilku znaczących festiwalach w Europie. W przygotowaniach jest również jesienna trasa koncertowa w USA.

Płyta została zarejestrowana w Polsce w Studiach RecPublica w Lubrzy, oraz w Stanach Zjednoczonych w WolfSound Studios we Fresno (California). Producentem muzycznym albumu jest kalifornijski wokalista i harmonijkarz John Clifton. Autorką projektu graficznego okładki jest Kate Moss, amerykańska gitarzystka, grająca często u gwiazd (Buddy Guy czy Joe Bonamassa), prywatnie żona fenomenalnego artysty Nick’a Moss’a.

Album SMOOTH GENTLEMEN „NEW” zostanie także wydany na rynku amerykańskim przez wytwórnię Rip Cat Records (Los Angeles, California) i pojawi się w sprzedaży 21 czerwca 2019 roku.

Najbliższe koncerty zespołu:
06. czerwca – Częstochowa, 5 O’Clock Jazz Club
16. czerwca – Rugia (Niemcy), Blue Wave Festival
06. października – Gamagori (Japonia), Gamagori Jazz Festival

Autorem zdjęć jest Wojciech Kaczmarczyk

smooth gentlemen

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.