Debiutancka płyta i singiel „Taki los” zespołu Plug’n’Blues. Premiera singla: 11.09.2023

Dziś do stacji radiowych trafia tytułowa piosenka „Taki los“ z debiutanckiej płyty zespołu
Plug’n’Blues. Album ukazał się 08.09.2023 roku, a piosenka jest od dziś dostępna w
serwisie Youtube:

Zespół Plug’n’Blues powstał w 2018 roku w dolnośląskim Chojnowie. Wykonuje muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa i rocka. Inspiracjami muzycznymi dla zespołu są polskie legendy blues-rocka takie, jak Breakout czy Dżem. Autorem tekstów przepełnionych osobistymi przeżyciami jest wokalista i gitarzysta zespołu – Tomasz Łabowicz. Odpowiada on także za większość kompozycji, jakie znalazły się na debiutanckiej płycie „Taki los”.
Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na scenach plenerowych, m.in. podczas Witelon Music Night, Legnica Blues Day, Dni Chojnowa, Legnickiego Festiwalu Srebro 2018, czy W.O.Ś.P. W 2022 roku zajął I miejsce w Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą. W 2023 roku zespół wziął
udział w konkursie na festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu.

Tomasz Łabowicz o zespole i piosence „Taki los”:
„Wspólne granie sprawia nam wielką przyjemność i jest dla nas takim oderwaniem się od codzienności. Istniejemy już 5 lat i mamy nadzieję, że będziemy się dynamicznie rozwijać i przetrwamy jak najdłużej. Atmosfera w kapeli jest bardzo dobra, każdy z nas ma tutaj przestrzeń do wyrażania siebie.
Utwór „Taki los” zadedykowałem mojemu nieżyjącemu już Ojcu. Melodia brzmiała mi w myślach jeszcze wcześniej, niż napisany do niej w kwietniu 2018 roku, tekst. Ten utwór jest dla mnie bardzo osobisty. Bliskie mi osoby, które znały mojego Ojca słuchając tej piosenki uważają, że idealnie obrazuje tę postać. Tekst dotyka także mojego syna i wnuka, najbliższe mi osoby, a okładka albumu o tym samym tytule ma ścisłe powiązanie z tą kompozycją. Moi koledzy z zespołu Plug’n’Blues ciepłymi, nastrojowymi i klimatycznymi dźwiękami wypełniają muzyczną przestrzeń, a Patrycjusz Gruszecki, który gościnnie z nami zagrał na trąbce, wprowadził cudowny klimat. Każde wykonanie tej piosenki jest dla mnie bardzo
emocjonalne i powoduje wzruszenie. Zatracam się w tej muzyce, zapominając o szarej codzienności. Życzę odbiorcom przyjemnych wrażeń podczas słuchania tego numeru i zachęcam do zapoznania się z pozostałymi 10-cioma utworami zamieszczonymi na albumie „Taki los”.”

Plug’n’Blues:
-Tomasz Łabowicz – śpiew, gitara
-Jakub Matys – instrumenty klawiszowe
-Ireneusz Matys – gitara basowa
-Waldemar Winkler – perkusja
Gościnnie:
-Patrycjusz Gruszecki – trąbka
Nagrania zrealizowano w Legnickim Centrum Kultury i w Studiu Megawatt w Legnicy
Realizacja dźwięku, miks, mastering: Dariusz Witkowski
Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu
Projekt graficzny: Tomasz Łabowicz

Kontakt z zespołem:
Tomasz Łabowicz – tel. +48 608 521 924, tomlabowicz@o2.pl,
https://www.facebook.com/PlugnBlues-162834844511210


Wydawca, promocja:
Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, flower-records@tlen.p

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.